Marek Kowalski | 20 czerwca 2017, 23:34

Braun Silk-épil 9 SkinSpa 9-969V Wet&Dry - testujemy domowe SPA

Braun Silk-épil 9 SkinSpa 9-969V Wet&Dry to produkt, który w wielu sklepach oferowany jest w kategorii "Depilatory", niemniej określanie testowanego przez nas zestawu taką nazwą to poważne niedomówienie. Braun przygotował pakiet który należałoby określić raczej mianem "domowego SPA". Depilator w zestawie Braun Silk-épil 9 SkinSpa 9-969V Wet&Dry również się znajduje, ale oprócz tego mamy całe mnóstwo dodatków, które z całą pewnością ucieszą każdą dbającą o swoje ciało kobietę.

Zestaw kosmetyczny z depilatorem Braun Silk-épil 0 SkinSpa 9-969V Wet&Dry to jeden z najlepiej wyposażonych produktów dostępnych na polskim rynku. Producent zachwala swój produkt jako pierwszy na świecie system łączący depilator (umożliwiający również depilację twarzy) oraz szczoteczkę do oczyszczania i peelingu. Bogactwo akcesoriów w produkcie Brauna jest wręcz imponujące.

Braun Silk-épil 9 SkinSpa 9-969V Wet&Dry - opakowanie i zawartość

Braun-Silk-épil-9-SkinSpa-01

Depilator z akcesoriami dotarł do nas w oryginalnym opakowaniu sprzedażowym. Estetyczne pudełko pozwala już na pierwszy rzut oka dostrzec, że kupując ten produkt otrzymujemy znacznie więcej niż tylko sam depilator.

Braun-Silk-épil-9-SkinSpa-02

W pudełku, oprócz depilatora znaleźliśmy zasilacz sieciowy, aparat do czyszczenia twarzy, wymienną nasadkę na depilator zmieniającą go w aparat do masażu, dodatkowe trzy nakładki masujące i witalizujące do skóry, instrukcje obsługi depilatora oraz dodatkowego aparatu do czyszczenia twarzy i dodatkowy woreczek z kolejnymi akcesoriami.

Braun-Silk-épil-9-SkinSpa-03

Oprócz wyżej wymienionych elementów zestaw zawiera jeszcze dwie nakładki ochronne na nakładane na wymienną głowicę depilatora szczoteczki do peelingu. Nie ma natomiast osłonki ochronnej na nakładkę witalizującą do skóry (z dołu po prawej, zielona). Szczoteczka do peelingu z niebieskim włosiem przeznaczona jest do głębokiego peelingu. Włosie jest w niej zauważalnie twardsze niż w podobnie wyglądającej, ale różniącej się barwą włosia szczoteczce do delikatnego peelingu.

Braun-Silk-épil-9-SkinSpa-13

W depilatorze standardowo jest już zamocowana głowica depilująca z nasadką depilująco-masującą, ale w zestawie dodatkowo mamy jeszcze dwie nasadki: przeznaczoną do kontaktu ze skórą (druga od prawej) oraz nasadkę do depilacji twarzy (po prawej).

Braun-Silk-épil-9-SkinSpa-17

Również wspomniana wcześniej elektryczna szczoteczka do twarzy została doposażona w dodatkowe akcesoria. Aparat dostarczany jest w zestawie z zamocowaną na nim tzw. szczoteczką standardową o umiarkowanej twardości włosia (biała), ale oprócz tego dostajemy dwie inne. Różowa szczoteczka wyróżnia się niezwykle delikatnym włosiem, natomiast niebieska jest znacznie twardsza, przeznaczona do peelingu twarzy. Producent nie zapomniał również o woreczku na tak liczny zestaw akcesoriów. Trzeba jednak zauważyć, że woreczek, choć przydatny, nie pomieści wszystkich elementów opisywanego tu zestawu. Od czego jednak torebka czy kosmetyczka. Depilator czy szczoteczkę można trzymać właśnie w niej, a drobniejsze składniki kompletu Brauna w dostarczanym przez producenta woreczku. Dwie baterie (typowe "paluszki") przeznaczone są do szczoteczki do twarzy. Sam depilator zasilany jest z wbudowanych akumulatorów. Ostatnim elementem wyposażenia była niewielka szczoteczka do czyszczenia akcesoriów. Pod względem wyposażenia produkt Brauna plasuje się w absolutnej czołówce.

Braun Silk-épil 9 SkinSpa 9-969V Wet&Dry - depilator + masaż

Braun-Silk-épil-9-SkinSpa-04

To co rzuca się od razu w oczy każdej kobiecie, która miała do czynienia z depilatorem, to zauważalnie szersza głowica depilatora w porównaniu do wielu innych modeli dostępnych na rynku. Depilator Brauna to model wyposażony w głowicę z pęsetami, których jest aż 40 par na obrotowym wałku pod nasadką. Depilator jest urządzeniem, z którego możemy bezpiecznie korzystać podczas kąpieli, co stanowi olbrzymią zaletę. Ciepła woda odpręża i znacząco zmniejsza przykre wrażenie towarzyszące wyrywaniu włosków. W przypadku testowanego urządzenia, głowica została wyposażona w specjalny system, który w momencie włączenia urządzenia wytwarza pulsacyjne, delikatne wibracje, co ma wpływ na większy komfort depilacji.

Braun-Silk-épil-9-SkinSpa-05

Posługiwanie się urządzeniem jest bardzo proste. Włącznik umieszczony na korpusie urządzenia pozwala ustawić dwie prędkości depilacji w zależności od naszych osobistych preferencji. Możemy wybrać powolną i delikatniejszą depilację, albo szybsze i zauważalnie wydajniejsze usuwanie włosków. Ponad włącznikiem producent umieścił małą lampkę, która pozwala lepiej dostrzec włoski na skórze.

Braun-Silk-épil-9-SkinSpa-11

Standardowo zamocowana nasadka do depilacji wyposażona jest w widoczne po obu stronach rolki masujące. Podrażniają one skórę w przyjemnym sensie i czynią depilację naprawdę znośną. Próg bólu to oczywiście kwestia indywidualna, ale w przypadku naszej testerki nie było mowy o bólu. Uczucie depilacji za pomocą tej nasadki i testowanego depilatora przypominało raczej szybkie i bardzo delikatne ukłucia - efekt nieporównywalnie łagodniejszy od innych, inwazyjnych metod depilacji. 

Braun-Silk-épil-9-SkinSpa-06

Depilator został przemyślanie zaprojektowany i dobrze leży w kobiecej dłoni, sprzęt nie wyślizguje się też nawet podczas depilacji na mokro. Mamy łatwy dostęp do elementów kontrolnych (włącznik i regulacja prędkości), a dzięki zabezpieczeniu (wciskane niewielkie przyciski na kółku włącznika) nie ma ryzyka, że podczas zabiegu przypadkowo wyłączymy urządzenie, albo zmienimy ustawioną prędkość.

Braun-Silk-épil-9-SkinSpa-07

Podczas działania depilatora cały czas świeci się lampka. O ile w przypadku depilacji ciała jest to przydatne rozwiązanie, to w przypadku twarzy już niekoniecznie. Również podczas masażu ciała za pomocą wymiennej głowicy i dostosowanych do niej nakładek dodatkowe oświetlenie nie jest potrzebne. Niestety, wbudowanej w aparat lampki nie można wyłączyć, nie wyłączając jednocześnie całego urządzenia.

Braun-Silk-épil-9-SkinSpa-08

Depilator jest zasilany z akumulatorów, przy czym producent zdecydował się na zastosowanie w urządzeniu wydajnego akumulatora Li-Ion (litowo-jonowego). Ten typ akumulatorów jest efektywniejszy od akumulatorów Ni-Mh. Ładowanie akumulatorów depilatora przez godzinę zapewnia wg producenta około 40 minut ciągłej pracy urządzenia. W naszym przypadku zmierzony czas to 38 minut, co w granicach błędu statystycznego odpowiada wartości podawanej przez producenta.

Braun-Silk-épil-9-SkinSpa-09Braun-Silk-épil-9-SkinSpa-10

Standardowa nasadka depilująca ma pewien zakres swobody, dzięki czemu dobrze dopasowuje się do depilowanej powierzchni ciała.

Braun-Silk-épil-9-SkinSpa-14

Wymiana nasadki jest bardzo prosta. Wystarczy zdjąć poprzednio używaną nasadkę, a następnie nałożyć tę, której w danej chwili planujemy używać. Na zdjęciu widoczna nasadka do depilacji twarzy. 

Braun-Silk-épil-9-SkinSpa-15

Urządzenie Brauna może pełnić rolę aparatu do masażu. Wystarczy zdjąć głowicę depilatora i nałożyć głowicę przeznaczoną na nasadki do masażu. Przycisk zwalniający blokadę mocowania głowicy znajduje się w tylnej części depilatora. Cała operacja wymiany jest równie prosta, co wymiana samych nakładek. Dzięki tym dodatkom możemy doświadczyć peelingu sonicznego (3000 mikrowibracji w ciągu minuty)

Braun-Silk-épil-9-SkinSpa-16

W zestawie mamy do naszej dyspozycji trzy nakładki. Widoczna na zdjęciu, pozbawiona włosia gumowa nakładka przeznaczona jest do masażu głębokiego. Istotnie masuje ona skórę znacznie głębiej niż typowa szczoteczka do ciała. Masaż poprawia krążenie krwi. Nie dysponowaliśmy zestawem na tyle długo by ocenić poprawę wyglądu skóry, ale sam masaż był przyjemny. Z pozostałych dwóch nakładek: do głębokiego peelingu (niebieska) oraz z delikatnym włosiem, godna polecenia jest ta pierwsza. Szczególnie paniom, które miewają kłopot z wrastającymi włoskami po goleniu czy depilacji. 

Braun Silk-épil 9 SkinSpa 9-969V Wet&Dry - szczoteczka do twarzy i jeszcze więcej dodatków

Braun-Silk-épil-9-SkinSpa-20

Oprócz depilatora, w zestawie oferowane jest jeszcze urządzenie elektryczne: szczoteczka do oczyszczania twarzy. W zależności od użytej nakładki możemy jej użyć do delikatnego masażu twarzy (szczoteczka z bardzo delikatnym włosiem; różowa), do demakijażu (standardowa, biała szczoteczka) lub do usunięcia zanieczyszczeń z porów skórnych (niebieska szczoteczka do peelingu).

Braun-Silk-épil-9-SkinSpa-18

Szczoteczka do twarzy z testowanego przez nas zestawu Brauna ma jedną wadę: ciężko zdejmuje się z niej osłonkę komory na baterie. Może to była kwestia naszego egzemplarza produktu, niemniej rozwiązanie zastosowane np. w przypadku głowicy depilatora (przycisk zwalniający blokadę) byłoby znacznie lepszym wyjściem.

Braun-Silk-épil-9-SkinSpa-19

Wymiana nasadek z różnymi rodzajami szczoteczek nie wymaga natomiast żadnej siły, po prostu wyciągamy szczoteczkę, której nie chcemy już używać i nakładamy inną. Trzon szczoteczek w urządzeniu jest tak wyprofilowany, że nie da się założyć szczoteczki w nieprawidłowy sposób.

Braun Silk-épil 9 SkinSpa 9-969V Wet&Dry - specyfikacja techniczna

 • Typ urządzenia: depilator + szczoteczka do twarzy
 • System depilacji: głowica z pęsetami
 • Ruchoma głowica: tak
 • Wymienna głowica: tak
 • Wbudowany trymer: brak
 • Praca na sucho i na mokro: tak
 • Depilacja bezprzewodowa: tak
 • Urządzenie wodoszczelne: tak
 • Można używać pod prysznicem: tak
 • Typ akumulatora: Li-Ion
 • Czas pełnego naładowania: 1 godzina
 • Wyświetlacz: brak
 • Lampka ułatwiająca depilację: tak

Braun Silk-épil 9 SkinSpa 9-969V Wet&Dry - podsumowanie

To zdecydowanie najbogatszy zestaw do depilacji z jakim mieliśmy do czynienia. Oczywiście biorąc pod uwagę to, że jest on dostarczany w formie pojedynczego produktu (w jednym pudełku). Możliwość masażu skóry przed depilacją czy wibrująca delikatnie głowica podczas depilacji czynią ten niezbyt miły proces niemal przyjemną czynnością. Produkt nie należy do najtańszych, ale naszym zdaniem jest wart każdej złotówki na niego wydanej. Wybierając ten zestaw zwracajmy uwagę, czy otrzymamy na pewno zestaw z dwunastoma akcesoriami. W sklepach można znaleźć oferty z mniejszą ilością akcesoriów.

Testowane produkty:

 • brak
Komentarze
Zaloguj się, by móc komentować