Marek Kowalski | 19 kwietnia 2017, 17:08

Kosiarki na każdą kieszeń - jaką wybrać?

Jak wybrać kosiarkę, która będzie idealnie dopasowana do przestrzeni wokół naszego domu? Do wyboru mamy urządzenia oparte na silnikach elektrycznych lub spalinowych – albo też pozbawione napędu. Które wybrać? Odpowiednia pielęgnacja trawnika to jeden z najważniejszych elementów, który będzie mieć wpływ na jego wygląd. Dobór odpowiedniej kosiarki pozwoli na zoptymalizowanie wysiłku oraz uzyskanie jak najlepszych efektów. Poniżej prezentujemy wybór kosiarek na każdą kieszeń.

Kosiarki do 300 zł

Czy zakup kosiarki musi wiązać się z dużymi pieniędzmi? Okazuje się, że nie. Aby zdobyć takie urządzenie, można dysponować naprawdę ograniczonym budżetem – może to być nawet suma 300 zł. W tej cenie można zdecydować się nie tylko na kosiarki ręczne, ale także na urządzenia wyposażone w silnik elektryczny.

JV1200 1,2 kW HARDER

Kosiarka elektryczna JV1200 1,2 kW HARDER

Za niewielkie pieniądze można kupić kosiarkę wyposażoną w silnik elektryczny. JV1200 1,2 kW HARDER to model, który doskonale sprawdzi się na małych trawnikach – o powierzchni do 400 metrów kwadratowych. Moc silnika na poziomie 1,2 kW pozwoli na wydajną pracę. 3-poziomowa regulacja wysokości koszenia pozwoli na uzyskanie optymalnej wysokości trawnika.

Cena ok. 200 zł w Leroy Merlin – sprawdź aktualne Leroy Merlin promocje na kosiarki!

Bosch AHM 30Kosiarka ręczna Bosch AHM 30

Dla zwolenników klasycznych rozwiązań ciekawą propozycją może okazać się kosiarka ręczna Bosch AHM 30. W tym wypadku nie trzeba przejmować się doprowadzeniem zasilania. Szerokość na poziomie 30 cm doskonale sprawdzi się na niewielkich trawnikach. Cztery profilowane bębnowe noże z hartowanej stali zapewniają wysoką jakość koszenia. Produkt umożliwia regulację wysokości cięcia – od 12 do 40 mm.

Cena ok. 240 zł w Mall.pl – sprawdź aktualne Mall.pl promocje na kosiarki!

Kosiarki do 500 zł

MACALLISTER 1300 W 35 CM

Kosiarka elektryczna MACALLISTER 1300 W 35 CM

Kosiarka MACALLISTER 1300 W 35 CM z silnikiem elektrycznym to świetny produkt dla osób, które dysponują trawnikiem o średnim metrażu. Szerokość koszenia wynosi tutaj 35 cm, co pozwala na wygodną pielęgnację trawy. Urządzenie wyposażono w funkcję rozdrabniania trawy, co w połączeniu z koszem o pojemności 40 litrów pozwoli na ograniczenie konieczności robienia przerw w celu opróżnienia zbiornika.

Cena ok. 370 zł w Castorama – sprawdź najnowsze Castorama promocje na kosiarki!

FLYMO HV 280 HOOVER VAC

Elektryczna kosiarka poduszkowa FLYMO HV 280 HOOVER VAC

W przedziale cenowym do 500 zł warto zastanowić się również nad kosiarką poduszkową FLYMO HV 280 HOOVER VAC. Silnik o mocy 1,3 kW pozwoli na optymalną pracę. Z kolei poruszanie się kosiarki na poduszce powietrznej pozwoli na zminimalizowanie wysiłku wkładanego w tę czynność. Dzięki wyposażeniu w mocne ostrza można liczyć na precyzyjne cięcia. Produkt umożliwia regulację wysokości koszenia w zakresie od 10 do 30 mm.

Cena ok. 360 zł w Castorama – sprawdź najlepsze Castorama promocje na kosiarki!

Kosiarki do 1000 zł

PowerMax 1400_34

Kosiarka elektryczna PowerMax 1400/34

Kosiarka elektryczna PowerMax 1400/34 pozwoli na wygodne koszenie trawy o powierzchni do 400 metrów kwadratowych. W przypadku tego urządzenia, można liczyć na mocny silnik 1,4 kW. Dzięki funkcji QuickFit możemy w łatwy sposób regulować wysokość strzyżenia trawy – od 20 do 60 mm. 34 cm szerokości cięcia pozwala na koszenie sporych partii terenu. Dzięki wyposażeniu w grzebień do trawy można w wygodny sposób podkaszać trawnik np. wzdłuż krawężnika.

Cena ok. 540 zł w Mall.pl – sprawdź najnowsze Mall.pl kody rabatowe i promocje na kosiarki!

Powermat PM-KSS-600N

Kosiarka spalinowa Powermat PM-KSS-600N

Powermat PM-KSS-600N to przykład bardzo dobrej kosiarki wyposażonej w silnik spalinowy. Duża szerokość koszenia zdecydowanie usprawni pielęgnację trawnika. Ostrza z hartowanej stali (z 8-stopniową regulacją wysokości ostrza) pozwolą na uzyskanie sporej precyzji. Warto zwrócić uwagę, że sprzęt oferuje aż 5 trybów koszenia, które uwzględniają różne kierunki wyrzutów, a także mulczowanie (czyli mielenie trawy i pokrywanie nią trawnika). Warto zwrócić uwagę także na dużą pojemność kosza na trawę – która wynosi aż 50 litrów.

Cena ok. 970 zł w OleOle – sprawdź aktualne kody promocyjne OleOle!

Komentarze
Zaloguj się, by móc komentować