Marek Kowalski | 26 kwietnia 2018, 21:16

Wagi kuchenne, nie tylko dla tych co na diecie. Oto pięć popularnych modeli

Wagi kuchenne to sprzęt na pozór niezbyt potrzebny, przecież obecnie większość produktów spożywczych oferowana jest w opakowaniach ze ściśle określoną wagą. W rzeczywistości przygotowując samodzielnie posiłki rzadko wykorzystujemy całe opakowania. Waga pomoże nie tylko przyrządzać wyrafinowane dania wymagające odpowiednich proporcji różnych składników, ale jest też nieocenioną pomocą dla ludzi utrzymujących skrupulatną dietę. No i najważniejsze, to wcale nie jest duży wydatek, a korzyści długofalowe spore. Oto nasze pięć propozycji najpopularniejszych obecnie modeli tego sprzętu.

Łucznik PT852

Lucznik.PT852

Najpopularniejsza w ostatnim czasie okazała się waga kuchenna polskiej firmy Łucznik. Posiada ona kilka niezbędnych funkcji, ale nie ma co ukrywać, że jest to prosty model. Prostota nie oznacza jednak braku funkcjonalności. No i przede wszystkim powodem popularności tego modelu może być cena, ok. 30 zł oznacza, że jest to najtańsza waga w naszym zestawieniu. Waga wyposażona jest w automatyczne zerowanie oraz automatyczne wyłączanie, co pozwala zaoszczędzić energię. Poza tym otrzymujemy też informację o poziomie wyczerpania baterii. Wszystkie dane możemy odczytać na wyraźnym wyświetlaczu LCD. Dokładność pomiaru wynosi w tym modelu 1 gram, a maksymalne obciążenie to 5 kilogramów. Waga może również wyświetlać ciężar w takich jednostkach jak uncje czy funty. Oczywiście nie mogło zabraknąć funkcji tarowania (czyli możliwość zniwelowania wagi naczynia zawierającego ważony produkt). Waga zasilana jest bateriami typu CR2032 o napięciu 3V. Sprawdź ofertę.

Zelmer 34Z051 / ZKS14100

Zelmer.34Z051

Kolejna waga w naszym zestawieniu oferuje taką samą dokładność pomiaru jak opisany wyżej, najpopularniejszy model marki Łucznik, ale w tym przypadku - co zresztą widać na zdjęciu - wraz z samą wagą otrzymujemy również naczynie. Podobnie jak wszystkie wagi w niniejszym zestawieniu, produkt popularnej marki Zelmer jest wagą elektroniczną. Maksymalny ciężar jaki może być na tej wadze odmierzony do 5 kg. W zależności od potrzeb możemy ważyć produkty w misie dołączonej do wagi, albo bezpośrednio na szklanej platformie. Równie dobrze możemy użyć jakiegokolwiek innego naczynia, bo waga obsługuje funkcję tarowania. Oprócz tego wyraźny wyświetlacz poinformuje nas o stanie baterii (1 bateria 3V typu CR2032) czy o przeciążeniu wagi. Możemy także zmienić jednostki, oprócz gramów i kilogramów na funty i uncje. Sprawdź ofertę.

Mesko MS 3152

Mesko MS 3152

Kolejna waga to ponownie produkt polskiej firmy. Sprzęt przykuwa wzrok eleganckim wzornictwem. Obudowa i misa wykonane są ze stali nierdzewnej. Ta waga najbardziej nam się podobała ze wszystkich tu opisywanych, najpopularniejszych obecnie w swojej klasie urządzeń. Cenowo jest to podobny poziom co poprzedni produkt Zelmera, czyli ponownie - dopłacamy za dodatkowe naczynie w zestawie. Pod względem parametrów ten model oferuje podobne możliwości. Dokładność ważenia do 1 g. Maksymalny ciężar jaki możemy na tym sprzęcie odmierzyć to 5000 g. Mamy tu funkcję tarowania, automatyczne zerowanie i wyłączanie oszczędzające energię. Waga ta jest zasilana za pomocą tzw. "małych paluszków" czyli baterii typu AAA LR03 (2 szt.). Ciekawostką i zarazem wyróżnikiem tej wagi na tle innych modeli jest możliwość obliczenia objętości wody, czy mleka. Oczywiście wyświetlacz również w tym modelu poinformuje nas o zużyciu baterii czy przeciążeniu wagi. Sprawdź ofertę.

MPM MWK-02M

MPM.MWK-02M

Waga firmy MPM z podwarszawskiego Milanówka to waga płaska, podobnie jak model marki Łucznik. Podobnie też wyceniony, czyli jedno z najtańszych urządzeń w niniejszym zestawieniu. Model ten również może się podobać. Wykończenie platformy ze stali nierdzewnej oznacza, że sprzęt będzie pasować do każdej kuchni. Funkcjonalność podobna. Oprócz funkcji zmiany gramów na uncje, funty, mamy tu również mililitry. Oczywiście jest możliwość tarowania. Wszystkie wartości pojawiają się na dużym, czytelnym wyświetlaczu LCD. Maksymalne możliwe obciążenie tego modelu wynosi 5 kilogramów, a dokładność pomiaru 1 gram. Sprawdź ofertę.

Zelmer KS1600 / ZKS17500

Zelmer KS1600

Ostatnia z najpopularniejszych wag w tym miesiącu to ponownie model marki Zelmer. Sprzęt wyróżnia się ciekawym, okrągłym wyświetlaczem ciekłokrystalicznym z animowaną skalą (oprócz prezentacji wartości liczbowych). W zestawie otrzymujemy pokaźnych rozmiarów misę, która ułatwi odważanie produktów płynnych czy sypkich. Zasilanie bateryjne, dokładność ważenia to 1 g. Oczywiście jest możliwość tarowania, wskaźnik poziomu baterii i wskaźnik przeciążenia. Waga automatycznie się włącza i wyłącza, jak również automatycznie kalibruje. Wyposażona jest także w antypoślizgowe nózki. To najdroższy sprzęt w naszym zestawieniu. Kosztuje nieco ponad 70 zł. Sprawdź ofertę

Komentarze
Zaloguj się, by móc komentować