Skąpiec.pl | 28 marca 2018, 15:09

Wagi kuchenne - oto najpopularniejsze modele

Wagi kuchenne zadomowiły się w naszych domach już wiele lat temu. Dziś mamy do dyspozycji wersje elektroniczne, które są już bardzo precyzyjne. Dzięki nim możemy przygotowywać potrawy według ścisłego przepisu, bez obaw, że tym razem któregoś składnika będzie za mało lub za dużo. Takie urządzenie przyda się również osobom na diecie, które skrupulatnie wyliczają ilości konkretnych składników według zaleceń dietetyka. Osoby, które lubią przygotować idealną kawę również docenią możliwości dokładnego pomiaru. Sprawdziliśmy dla was, które modele są najpopularniejsze. Dane czerpaliśmy z internetowej porównywarki cen.

Zelmer 34Z051

Zelmer 34Z051

Najpopularniejszą wagą kuchenną okazała się Zelmer 34Z051. Jest to model, którego dokładność pomiarów wynosi 1 gram. Urządzenie oferuje oczywiście funkcję tary, czyli zerowania wartości przy obciążeniu i kontynuowania pomiaru. Przydaje się ona, gdy mieszamy kilka składników w jednym naczyniu lub chcemy zmierzyć składniki odejmując ciężar naczynia, w którym się znajdą. W zestawie otrzymujemy właśnie taką przeźroczystą misę do ważenia. Wyniki widoczne są na czytelnym wyświetlaczu LCD. Sprawdź ofertę.

 

Łucznik PT852

Łucznik PT852

Na drugim miejscu znalazła się waga kuchenna polskiej firmy Łucznik. Posiada ona kilka niezbędnych funkcji. Najważniejsze to automatyczne zerowanie oraz automatyczne wyłączanie, co pozwala zaoszczędzić energię. Poza tym otrzymujemy też informację o poziomie wyczerpania baterii. Wszystkie dane możemy odczytać na wyraźnym wyświetlaczu LCD. Dokładność pomiaru wynosi w tym modelu 1 gram, a maksymalne obciążenie to 5 kilogramów. Jako dodatkowe funkcje producent podaje też pomiar zawartości tłuszczów i pomiar zawartości wody. Ten model przyciąga wzrok ciekawą stylistyką. Sprawdź ofertę.

 

Zelmer ZKS18000

Zelmer ZKS18000

Waga, która znalazła się na trzecim miejscu naszego zestawienia oferuje naprawdę sporo funkcji i daje użytkownikom kilka istotnych informacji o zważonych składnikach. Dla 999 produktów ZKS18000 pokazuje aż siedem wartości odżywczych: sól, białko, tłuszcz, kcal, węglowodany, cholesterol i błonnik. Jest to funkcja, którą docenią osoby kontrolujące swoją wagę i dietę. Ten model wyposażony jest w duży wyświetlacz LCD i dotykowy panel sterowania. Dokładność pomiaru wynosi 1 gram, a maksymalne obciążenie 5 kilogramów. Sprawdź ofertę.

 

MPM MWK-02M

MPM MWK-02M

Czwarte miejsce to najprostszy możliwy model wagi kuchennej, który wykonany został z wysoką starannością z platformą ze stali nierdzewnej. Oprócz funkcji zmiany gramów na uncje, funty i mililitry mamy też oczywiście możliwość tarowania, czyli zerowania. Wszystkie wartości pojawiają się na dużym, czytelnym wyświetlaczu LCD. Maksymalne możliwe obciążenie tego modelu wynosi 5 kilogramów, a dokładność pomiaru 1 gram. Sprawdź ofertę.

 


Beurer DS61

Beurer DS61

Na ostatnim miejscu znalazła się najdroższa i najbardziej zaawansowana waga kuchenna spośród wszystkich tu prezentowanych. Producent nazywa swój produkt wagą dietetyczną i jest w tym trochę prawdy, bo przyda się ona szczególnie tym osobom, które szczegółowo kontrolują skład i wagę przygotowywanych przez siebie potraw. Na dużym wyświetlaczu LCD otrzymujemy bowiem takie informacje jak kcal, tłuszcz, kJ, WW, białko, węglowodany i cholesterol do 950 zapamiętanych produktów spożywczych. W urządzeniu możemy też zapisać maksymalnie 99 wcześniejszych pomiarów i dzięki temu analizować dietę z ostatnich dni. Sprawdź ofertę.

 

Komentarze
Zaloguj się, by móc komentować