Marek Kowalski | 2 lutego 2018, 23:38

Ranking: zobacz najpopularniejszy sprzęt AGD stycznia

Najczęściej wybierany wolnostojący sprzęt AGD

Wydawało by się, że styczeń to czas odpoczynku od zakupowego szaleństwa. Nic bardziej błędnego, sprzedawcy prześcigają się w promocjach, a magazyny sklepowe są pełne towarów. W końcu trzeba zrobić miejsce na nowe modele, które pojawią się w 2018 roku. Jak wyglądała sytuacja jeżeli chodzi o sprzęt AGD? Które urządzenia i w jakich kategoriach zdobyły serca konsumentów w pierwszym miesiącu 2018 roku? Zapraszamy do kolejnej odsłony naszego comiesięcznego rankingu najpopularniejszego sprzętu AGD przygotowywanego wspólnie z zespołem serwisu Skąpiec.pl

Kolejny, czwarty już ranking popularności poszczególnych sprzętów AGD wymienionych w niniejszym zestawieniu mogliśmy przygotować dzięki dokładnym danym zgromadzonym przez popularną porównywarkę cenową Skąpiec.pl. Serwis ten gromadzi i przetwarza najbardziej atrakcyjne cenowo oferty z tysięcy sklepów internetowych (również tych mających rzeczywiste odpowiedniki w postaci realnych salonów sprzedaży). Zestawienie doskonale oddaje preferencje Polaków w zakresie wyboru i zakupu sprzętu AGD. Pośrednio jest obrazem charakterystyki i specyfiki polskiego rynku. W niniejszym zestawieniu znajdziecie aż 100 najpopularniejszych produktów w dziesięciu popularnych kategoriach. 

kupowanie-lodówki

W dotychczasowych rankingach najpopularniejszą kategorią były lodówki. Tym razem ustąpiły miejsca innym urządzeniom. Szczegóły w niniejszym rankingu (fot. Shutterstock).

Nasze zestawienie zamykające pierwszy miesiąc 2018 roku, przygotowaliśmy w podobny sposób jak dwa poprzednie wydania. Mogliśmy to zrealizować dlatego, że dysponowaliśmy dokładnymi danymi statystycznymi dotyczącymi popularności sprzętu AGD w ujęciu całościowym. W tym rankingu znajdziecie zarówno duże jak i drobne AGD - pominęliśmy jedynie sprzęt do zabudowy. Kategorie uporządkowane są względem popularności. Najpopularniejszą kategorią AGD w styczniu po raz pierwszy od rozpoczęcia przez nas notowań stały się ekspresy do kawy, które zepchnęły z pozycji lidera lodówki. Dalej mamy odkurzacze, pralki, roboty sprzątające, wyciskarki wolnoobrotowe, blendery, oczyszczacze powietrza, golarki męskie i roboty kuchenne. Już zatem w samych kategoriach mamy przetasowania.

Uwaga "techniczna" - wartości widoczne w nawiasach (obok nazwy produktu) określają jak zmieniła się pozycja danego modelu w stosunku do poprzedniego rankingu. Na przykład (-2) oznacza spadek o dwie pozycje w stosunku do notowań z ubiegłego miesiąca. Z kolei (N) oznacza produkt nowy - wcześniej nie notowany, a (=) niezmienioną pozycję w rankingu. Brak takich symboli wskazuje, że dana kategoria pojawiła się dopiero w danym miesiącu wśród najpopularniejszych kategorii produktowych, dlatego nie ma odniesienia do ubiegłomiesięcznych notowań.

Ekspresy do kawy

Styczeń przyniósł w tej kategorii wielkie przetasowania. Sam fakt, że cała kategoria stała się najpopularniejszą kategorią sprzętu AGD poszukiwanego przez konsumentów wskazuje, że Polacy masowo poszukują ekspresów do kawy. Druga wielka zmiana, to fakt, że patrząc na 10 najpopularniejszych modeli, głównym kryterium wyboru jest cena. W styczniu poszukiwano przede wszystkim tanich modeli ekspresów kolbowych i kapsułkowych. Najlepszym tego wyrazem, że z listy najpopularniejszych zniknęły wszystkie ekspresy automatyczne marek DeLonghi i Saeco, które dotychczas zawsze pojawiały się w zestawieniu. W ogóle niemal zniknęły wszystkie automatyczne ekspresy ciśnieniowe. W niniejszym zestawieniu ostał się tylko jeden taki model: Krups EA8108 - jeden z najtańszych ekspresów ciśnieniowych na rynku, ale i on spadł aż o sześć pozycji w notowaniach. W styczniu poszukiwaliśmy przede wszystkim tanich ekspresów.

 Clatronic ES 3643

1. Clatronic ES 3643 (N)

Na pierwszym miejscu na liście najpopularniejszych ekspresów do kawy w styczniu 2018 wysforował się tani model ekspresu kolbowego marki Clatronic. Jest to ciśnieniowy ekspres kolbowy, wyposażony jest również w dyszę na parę/gorącą wodę, co pozwala wykorzystać ten sprzęt do parzenia herbaty czy ziół, jak również do przygotowywania mlecznej pianki do cappuccino czy latte macchiato. Ciśnienie 15 bar, zbiornik na wodę 1,6 litra, a dzięki szerokiej tacce, i dwóm dyszom wylotowym z kolby ekspresu urządzenie pozwala zaparzyć dwa napoje jednocześnie.

Sprawdź najniższą cenę

2. Amica Espris CD1011 (N)

Drugi pod względem popularności model to zarazem jeden z najtańszych ekspresów kolbowych w ogóle dostępnych na polskim rynku. Cena nieznacznie przekraczająca 100 złotych istotnie czyni ten sprzęt zaskakująco atrakcyjnym cenowo. Pamiętajmy jednak że nie jest to ekspres automatyczny. Niemniej ma on funkcje charakterystyczne dla ciśnieniowych ekspresów kolbowych, jest tu ruchoma dysza podająca parę (pozwala zrobić piankę mleczną) lub wrzątek (np. do zaparzenia herbaty). Ze względu na małą pojemność zbiornika na wodę (tylko 0,254 ml) model ten moglibyśmy nazwać "jednoosobowym".

Sprawdź najniższą cenę

3. Bosch TAS1402 (N) 

Na ostatnim miejscu podium uplasował się z kolei ciśnieniowy ekspres kapsułkowy. Model marki Bosch jest zgodny z systemem kapsułek Tassimo, powszechnie dostępnych w Polsce. Jak w przypadku każdego ekspresu kapsułkowego jego obsługa jest banalnie prosta - napełniamy zbiornik wodą, wrzucamy kapsułkę i wciskamy przycisk wykonania kawy. To wszystko. Również ten ekspres jest bardzo tani, jeden z najtańszych ekspresów kapsułkowych dostępnych na polskim rynku.

Sprawdź najniższą cenę

4. Clatronic KA3356 (N) - sprawdź najniższą cenę

5 Krups KP1006 Dolce Gusto Piccolo (N) - sprawdź najniższą cenę

6. Krups-Nespresso XN410T (N) - sprawdź najniższą cenę

7. Krups KP1108 (N) - sprawdź najniższą cenę

8. DeLonghi EN550 Lattissima Touch (N) - sprawdź najniższą cenę

9. Krups EA8108 (-6) - sprawdź najniższą cenę

10. Krups XP5620 (N) - sprawdź najniższą cenę

Lodówki

Najpopularniejsze są typowe modele w układzie pionowym z komorą chłodziarki z górnej części i z zamrażarką w dolnej. W styczniu zmiany zarówno na podium jak i na dalszych miejscach. Nieco zyskał Samsung, który po styczniowych zakupach ma w pierwszej dziesiątce popularności aż pięć swoich modeli. To lepiej niż w listopadzie, tak samo jak w grudniu ale gorzej niż w październiku ub. r.

 Samsung RB31FERNCSA

1. Samsung RB31FERNCSA (+1)

Na pierwszą pozycję wskakuje Samsung, który w ubiegłym miesiącu był drugi. Pojemność łączna tej lodówki to 304 litry, z czego 206 przypada na chłodziarkę a 98 na zamrażalnik. Model ten wyróżnia się dobrą zdolnością zamrażania, rzędu 12 kg na dobę. Klasa energetyczna A++; rocznie ten model zużyje 257 kWh. Autonomia temperaturowa (utrzymanie temperatury przy braku zasilania) w tym modelu to 20 godzin.

Sprawdź najniższą cenę

2. Bosch KGV36KL32 (+1)

Na drugim stopniu podium uplasował się model, który w notowaniach z ubiegłego miesiąca (grudnia 2017) był na trzecim miejscu, a jeszcze miesiąc wcześniej był liderem. Sprzęt Boscha ma pojemność porównywalną z powyższym produktem Samsunga (308 litrów: 214 l chłodziarka oraz 94 l zamrażarka), pracuje cicho (39 dB), ma wysoką klasę energetyczną (A++; rocznie zużyje 226 kWh) i jest atrakcyjny cenowo. Jest to najtańsza lodówka na podium styczniowego rankingu

Sprawdź najniższą cenę

3. Samsung RB 29 FERNDSS (+3)

Na ostatnim stopniu podium ponownie model Samsunga, notowany w poprzednim rankingu, ale na dalszej pozycji (szóstej). Sprzęt koreańskiej marki jest minimalnie mniejszy od wyżej wymienionych (192 litry chłodziarka, 98 litrów zamrażarka), jest to lodówka bezszronowa (No Frost), charakteryzująca się klasą energetyczną A+. Rocznie ten model zużyje 272 kWh energii. Również ten model pracuje cicho (39 dB). 

Sprawdź najniższą cenę

4. Whirlpool BLF5121OX (+6) - sprawdź najniższą cenę 

5. Samsung RB37J5925SS (N) - sprawdź najniższą cenę

6. Samsung RB41J7839S4 (-2) - sprawdź najniższą cenę

7. Beko CSA 22021 (N) - sprawdź najniższą cenę

8. Samsung RB31FERNBSA (-3) - sprawdź najniższą cenę

9. Amica FK299.2FTZXAA (N) - sprawdź najniższą cenę

10. Bosch KGV33VW31E (-1) - sprawdź najniższą cenę

Odkurzacze

W przypadku odkurzaczy sytuacja jest nadzwyczaj stabilna. Ponownie, podobnie jak miesiąc wcześniej, marką najczęściej wybieraną przez konsumentów jest Zelmer. W pierwszej dziesiątce najpopularniejszych odkurzaczy w październiku, aż cztery modele sygnowane były tą marką. Na pierwszym miejscu w rankingu popularności wciąż utrzymuje się również ten sam model. Na dalszych pozycjach są już jednak zmiany.

 Zelmer ZVC425HT

1. Zelmer ZVC425HT (=)

Pełna nazwa tego modelu to Zelmer Jupiter ZVC425HT. Jest to odkurzacz workowy cieszący się dużą popularnością już od dłuższego czasu - był liderem zestawienia w swojej kategorii od początku naszych notowań (od 4 miesięcy). Trudno się dziwić konsumentom, którzy decydują się na odkurzacz o przyzwoitych parametrach i takiej też cenie. Model ten wyposażony jest w najwyższej skuteczności filtr HEPA H13. Pojemny worek (4 litry) pozwala odkurzać większą przestrzeń bez konieczności jego wymiany. W zestawie znajdziemy przydatną turboszczotkę (przydatne dla miłośników futrzanych pupili), a w obudowie odkurzacza ukryto zmyślny schowek na akcesoria. Klasa efektywności energetycznej: B, reemisji kurzu: A, skuteczność na dywanach: C, skuteczność na podłogach twardych: A.

Sprawdź najniższą cenę

2. Philips FC6409/01 (N)

Na pozycji wicelidera zupełna nowość. Jest to odkurzacz pionowy (kolumnowy) akumulatorowy (akumulator litowo-jonowy 25,2V) oferujący dodatkowo funkcję mycia podłóg. Zapewne funkcjonalność tego sprzętu tak wyraźnie interesowała konsumentów. Sprzęt jest wyposażony w trójwarstwowy system filtracji, zaletą podkreślaną przez producenta jest również szybkie i łatwe opróżnianie pojemnika na kurz w tym bezworkowym modelu odkurzacza.

Sprawdź najniższą cenę

3. Zelmer ZVC305ST (+1)

Na ostatnim stopniu podium w rankingu w kategorii odkurzacze mamy ponownie model marki Zelmer. Jest to model lekki i poręczny, jeden z mniejszych klasycznych odkurzaczy dostępnych na rynku. Dobry wybór gdy chcemy szybko uprzątnąć niewielką powierzchnię, nie mamy za dużo miejsca na przechowywanie odkurzacza, a jednocześnie nie chcemy płacić większych kwot za równie kompaktowe (zajmujące niewiele miejsca) kolumnowe odkurzacze akumulatorowe. Model ten wyposażony jest w filtr EPA 11 eliminujący do 95% pyłków z zasysanego powietrza.

Sprawdź najniższą cenę

4. Zelmer ZVC335ST (-1) - sprawdź najniższą cenę

5. Camry CR7023 (+3) - sprawdź najniższą cenę

6. Bissell 17132 Crosswave (+3) - sprawdź najniższą cenę 

7. Zelmer 829.0 ST / ZVC722ST Aquos (-2) - sprawdź najniższą cenę

8. Bosch BBHMOVE6 (-1) - sprawdź najniższą cenę

9. Dyson V8 Absolute (N) - sprawdź najniższą cenę

10. Bosch SCH6ZOOO (N) - sprawdź najniższą cenę 

Pralki

Wśród pralek ponownie prawie brak zmian na podium, ale dalej już się trochę dzieje. Dwie pozycje podium nie uległy zmianie. Najpopularniejszą marką w styczniu okazał się Electrolux. W dziesiątce najpopularniejszych modeli aż pięć jest sygnowanych szwedzką marką AGD. Pojawiły się też marki nie notowane w pierwszej dziesiątce w ubiegłym miesiącu.

 Bosch WLG24261PL

1. Bosch WLG24261PL (=)

To najpopularniejsza pralka od czterech miesięcy. To nie jest topowy model w ofercie Boscha, ale patrząc na jej parametry można dojść do wniosku, że konsumenci wybierający ten model dokonują jak najbardziej świadomego wyboru. Urządzenie wyróżnia się klasą A+++, zużywa 131 kWh rocznie (przy założeniu 220 cykli prania w temp. 60°C i 40°C dla programu "Bawełna"). Załadunek klasyczny: 5 kg odzieży. Pralka rocznie pobiera 8800 litrów wody. Maksymalna prędkość wirowania jaką możemy ustawić w tym modelu to 1200 obr./min. Najszybszy program trwa kwadrans.

Sprawdź najniższą cenę

2. Electrolux EWT0862IDW (=)

Na drugim miejscu, podobnie jak w ubiegłym miesiącu mamy pralkę ładowaną od góry. Jest to kompaktowy model automatycznie dopasowujący czas prania oraz zużycie wody i detergentu do wielkości załadunku. Maksymalny wsad to 6 kg. Klasa energetyczna A++, roczne zużycie prądu na poziomie 167 kWh, wody: 8990 litrów. Dzięki szerokości wynoszącej tylko 40 cm, pralka ta zmieści się również w mniejszych pomieszczeniach. 

Sprawdź najniższą cenę

3. Electrolux EWS1266CI (+4)

Na ostatnim stopniu mamy zmianę, model Electroluksa awansował o cztery pozycje i zepchnął z podium o jedną lokatę pralkę marki Bosch. Mamy tu do czynienia z pralką ładowaną od frontu, wsad maksymalny 6kg, bardzo energooszczędny model (A+++). Jak wiele innych modeli Electrolux również i ta pralka wyposażona jest w funkcję TimeManager pozwalającą dostosować czas prania, natomiast technologia Optisense zadba o optymalne dopasowanie energii i wody do wielkości wsadu. Pralka wyposażona jest w cichy i oszczędny silnik inwerterowy.

Sprawdź najniższą cenę

4. Bosch WVH 30542 EU (-1) - sprawdź najniższą cenę

5. Electrolux EWS11052NDU (-1) - sprawdź najniższą cenę

6. Indesit IWD 61051 (N) - sprawdź najniższą cenę

7. Candy AQUA 1041D1 (N) - sprawdź najniższą cenę

8. Electrolux EWT1266ELW (=) - sprawdź najniższą cenę

9. Bosch WLT24440PL (+1) - sprawdź najniższą cenę

10. Electrolux EWT11262ILW (N) - sprawdź najniższą cenę

Roboty sprzątające

To zupełnie nowa kategoria w naszym rankingu, wcześniej roboty sprzątające nie stanowiły jednej z dziesięciu najpopularniejszych kategorii wśród produktów AGD. W styczniu to się zmieniło i to znacznie, bo roboty od razu stały się piątą kategorią produktów pod względem popularności. Natomiast jeżeli chodzi o produkty, wyraźnie widać, że klienci albo poszukują najtańszych modeli (świadczy o tym pozycja lidera), albo rozwiązań sprawdzonych marek i polecanych w testach, o czym świadczy przewaga modeli amerykańskiej marki iRobot w dziesiątce najpopularniejszych robotów sprzątających.

DirtDevil Spider

1. Dirt Devil M607 Spider

Najpopularniejszym robotem sprzątającym okazał się jeden z najtańszych modeli notowanych w pierwszej dziesiątce. Nie jest to sprzęt ani szczególnie mocny, tym samym nie zapewnia rewelacyjnej skuteczności, za to na pewno jest tani. Tylko czy o to chodzi w przypadku sprzątania? Sprzęt wyposażony jest w dwie obrotowe szczotki zagarniające kurz do wnętrza robota, gdzie jest on zasysany przez mechanizm ssący zasilany akumulatorowo (moc 17 W). Czas ładowania baterii podawany przez producenta to 4 godziny, a deklarowany czas pracy to 60 minut. Pojemność zbiorniczka na kurz: 0,27 litra. Robot ten ma zaledwie 3 sensory i wbudowane trzy programy sprzątania. Jest to naprawdę bardzo podstawowy model tego typu urządzenia.

Sprawdź najniższą cenę

2. iRobot Roomba 886

Na drugim miejscu produkt, który zdecydowanie możemy zaliczyć do w pełni automatycznych urządzeń sprzątających podłogi. Jedyne co nas zastanawia w tym przypadku, to dlaczego nie pierwsze miejsce? Odpowiedzią jest oczywiście cena, choć w przypadku modeli amerykańskiej marki iRobot ten model to średnia półka - na rynku są tańsze, jak i droższe roboty Roomba. Urządzenie wyposażone jest w kilkadziesiąt czujników i zaawansowane algorytmu sterujące pracą urządzenia, sprzęt potrafi omijać meble, nie obtłukuje ich, nie spada ze schodów, "rozumie" że można wjechać i posprzątać także za zasłoną czy kapą przykrywającą wysoki tapczan. Na pewno urządzenie godne polecenia. Jego popularność w żadnym razie nie dziwi. 

Sprawdź najniższą cenę

3. RoboJet Duel

Na ostatnim stopniu podium mamy sprzęt bardzie zaawansowany niż lider styczniowego zestawienia w tej kategorii, ale też ustępujący funkcjonalnością robotom Roomba. Oczywiście o popularności tego właśnie modelu również zdecydowała cena (poniżej 800 zł). Cechą podkreślaną przez producenta są komunikaty wygłaszane przez robota w języku polskim. W zestawie stacja dokująca.

Sprawdź najniższą cenę

4. iRobot Roomba 616 - sprawdź najniższą cenę

5. Adler AD 7031 - sprawdź najniższą cenę

6. Mamibot PET vac - sprawdź najniższą cenę

7. Severin RB7025 - sprawdź najniższą cenę

8. iRobot Roomba 651 - sprawdź najniższą cenę

9. iRobot Roomba 980 - sprawdź najniższą cenę

10. Sencor SVC7020BK - sprawdź najniższą cenę

Wyciskarki wolnoobrotowe

To kolejna zupełnie nowa kategoria produktów wśród dziesięciu najpopularniejszych typów urządzeń AGD. Cieszy nas to, że coraz więcej Polaków myśli o samodzielnej produkcji zdrowych soków wyciskanych właśnie za pomocą urządzeń w tej kategorii. Pod względem jakiejś marki, trudno znaleźć wielkiego faworyta, gdyż panuje tu duże zróżnicowanie modeli różnych

Amica JSM 4012

 

1. Amica JSM 4012

Najpopularniejszą wyciskarką wolnoobrotową stycznia okazał się produkt polskiej marki Amica. Jest to jednocześnie model, który mieliśmy okazję nie tak dawno przetestować i jest on produktem, naszym zdaniem, godnym polecenia (przeczytaj test tego modelu). Urządzenie ma moc 200 W, wyposażone jest w dwa sita o różnych rozmiarach oczek, dzięki czemu możemy - wedle życzenia - uzyskiwać soki bardziej klarowne, albo bardziej zawiesiste o gęstszej konsystencji. Wygodna obsługa i łatwa konserwacja z pewnością stanowią zalety tego urządzenia. Popularność wyciskarki Amica nas nie dziwi.

Sprawdź najniższą cenę

2. Kalorik FE 1004

Na drugim miejscu uplasowała się wyciskarka wolnoobrotowa również wyposażona w pionowo umieszczony mechanizm ślimakowy. Cechą wyróżniającą ten model są dwa otwory wsadowe: duży otwór wsadowy, dzięki czemu nie ma konieczności drobnego krojenia produktów, z których chcemy wycisnąć sok oraz drugi, znacznie węższy, na drobniejsze składniki. 

Sprawdź najniższą cenę

3. SKG 2088

Na ostatnim stopniu podium znalazł się najdroższy model spośród liderów, ale też jest to wyciskarka charakteryzująca się najmocniejszym z całej czołowej trójki silnikiem o mocy 250 W. Silnik zastosowany w tym modelu to jednostka bezszczotkowa, indukcyjna, co powinno zapewnić dużą trwałość temu produktowi. Również tutaj otrzymujemy dwa sitka do soków, co pozwala dobierać konsystencję uzyskanych płynów.

Sprawdź najniższą cenę

4. Eldom PJ400 - sprawdź najniższą cenę

5. Kuvings B6000 - sprawdź najniższą cenę

6. Matstone Advanced 6w1 - sprawdź najniższą cenę

7. Homekraft Essence Large - sprawdź najniższą cenę

8. Eldom PJ700 - sprawdź najniższą cenę

9. Tefal ZC500H38 - sprawdź najniższą cenę

10. Zelmer ZJP1600B - sprawdź najniższą cenę

Blendery

I znowu zupełnie nowa kategoria - blendery. Wyraźnie widać, że jednym z częstszych postanowień noworocznych było polepszenie diety, a tak się składa, że blendery to jedne z częściej wykorzystywanych urządzeń przez miłośników sportu, fitness i ogólnie osoby dbające o właściwą formę fizyczną. Podobnie jak w przypadku wyciskarek wolnoobrotowych mamy w tej kategorii duże zróżnicowanie marek. Podium okupują blendery ręczne, na dalszych pozycjach znalazły się również kielichowe.

Blender Esperanza

1. Esperanza EKM001E

Najpopularniejszym blenderem stycznia okazał się jeden z najtańszych produktów w swojej kategorii. Trzeba przyznać bowiem, że 25 złotych to nie jest szczególnie duży wydatek jak na sprzęt AGD. W każdym razie jest to prosty blender ręczny umożliwiający rozdrabnianie, ucieranie, blendowanie czy miksowanie różnych produktów spożywczych. W zestawie nie otrzymamy żadnych dodatkowych akcesoriów, ale też w tej cenie trudno czegokolwiek oczekiwać.

Sprawdź najniższą cenę

2. Bosch MSM66150

Na drugim miejscu mamy ponownie blender ręczny. Jest to model zauważalnie droższy od lidera styczniowego zestawienia, ale też w zestawie z urządzeniem Bosch oferuje szereg dodatkowych akcesoriów: dodatkowy pojemnik do blendowania, szatkownicę, czy trzepaczkę - zatem tym samym produkt ten jest znacznie bardziej funkcjonalny. Blender ten oferuje także aż 12 ustawień prędkości i tryb turbo. To też z oczywistych względów musi wpływać na cenę. 

Sprawdź najniższą cenę

3. Manta HBL320

Na ostatnim stopniu podium mamy blender ręczny, który jest tylko nieznacznie droższy od lidera, ale za to oferuje płynną regulację prędkości. Nie ma tu dodatkowych akcesoriów, czy np. trybu turbo.

Sprawdź najniższą cenę

4. Severin SM3737 - sprawdź najniższą cenę

5. Mesko MS 4062 - sprawdź najniższą cenę

6. Bosch MSM67170 - sprawdź najniższą cenę

7. Zelmer SB1000 / ZSB1400B - sprawdź najniższą cenę

8. Esperanza EKM001B - sprawdź najniższą cenę

9. Braun MQ325 - sprawdź najniższą cenę

10. MPM MBL-18C - sprawdź najniższą cenę

Oczyszczacze powietrza

Obecność tej kategorii sprzętu wśród najpopularniejszych rodzajów urządzeń nas nie dziwi, wobec stanu powietrza w polskich miastach. Zwłaszcza w sezonie grzewczym. Cieszy to, że konsumenci coraz w większym stopniu interesują się własnym zdrowiem i chcą dbać o jakość powietrza, którym oddychają oni i ich bliscy. Jednak jeszcze lepszym rozwiązaniem byłoby, gdybyśmy nie musieli w ogóle ich kupować, a powietrze w naszych miastach było po prostu czyste. Niestety, póki co ten scenariusz nie będzie zrealizowany w najbliższej przyszłości, musimy zatem polegać na oczyszczaczach. Jakie były najpopularniejsze w styczniu? Poniżej odpowiedź na to pytanie.

 

xiaomi-mi-air-purifier-2

1. Xiaomi Mi Air Purifier 2

Najpopularniejszym oczyszczaczem powietrza w styczniu br. okazał się zdobywający szturmem rynek produkt chińskiej marki Xiaomi. Oczyszczacz ten jest całkiem wydajnym urządzeniem, jego współczynnik CADR (Clean Air Delivery Rate) informujący o tym, ile powietrza skutecznie przefiltruje to urządzenie w ciągu godziny wynosi 310 metrów sześciennych na godzinę. Oznacza to, że za pomocą tego sprzętu bez większych problemów oczyścimy powietrze w pomieszczeniu o powierzchni 20-30 m2. Oczyszczacz Xiaomi jest oczyszczaczem mechanicznym wielowarstwowym. Oznacza to że powietrze jest zasysane mechanicznie przeze wentylator i przechodzi przez system filtracyjny składający się z kilku (w tym przypadku z trzech) filtrów. Dodatkową zaletą jest bardzo prosta obsługa urządzenia za pomocą jednego przycisku, a także dodatkowe funkcje i informacje jakie możemy uzyskać łącząc urządzenie z aplikacją Mi Home w telefonie. Jednocześnie jest to jeden z najtańszych, wielowarstwowych oczyszczaczy o dużej wydajności dostępnych na rynku polskim.

Sprawdź najniższą cenę

2. Sharp KCA50EUW

Na drugim miejscu sprzęt sporo droższy od poprzednika, ale też zauważalnie wydajniejszy (CADR: 450 m3/godz.) i oferujący unikalne (opatentowane przez firmę Sharp) funkcje takie jak np. technikę jonizacji PlasmaCluster. Więcej na temat tego rozwiązania przeczytacie w artykule pt. "Tajniki zdrowej jonizacji" w naszym serwisie. Model marki Sharp, oprócz tego, że skutecznie oczyszcza, to na dodatek umożliwia również dezynfekowanie, odgrzybianie i nawilżanie pomieszczeń. Jest to również sprzęt wyróżniający się bardzo małą częstością wymaganej wymiany filtrów. Na przykład w wielu innych oczyszczaczach (w tym również w modelu Xiaomi) filtry trzeba zmieniać mniej więcej co pół roku. Zespół filtrujący w oczyszczaczu Sharpa można wymieniać co dziesięć lat. To zauważalnie zmniejsza koszty eksploatacji i w efekcie równoważy wyższą cenę tego urządzenia w stosunku do innych modeli. Sprzęt zdecydowanie godny polecenia (recenzję tego modelu przeczytacie w naszym serwisie).

Sprawdź najniższą cenę

3. Webber AP8400

Na ostatnim stopniu podium znalazł się sprzęt nieznacznie droższy od modelu Xiaomi z poczwórnym systemem filtracyjnym. Sprzęt ten oprócz mechanicznej filtracji powietrza (współczynnik CADR: 220 m3/godz.), mniej wydajnej od dwóch poprzednich modeli, oferuje także dezynfekcję powietrza. Wbudowana w urządzenie lampa UV naświetla i dezynfekuje przepływające przez oczyszczacz powietrze. 

Sprawdź najniższą cenę

4. Daikin MC70L - sprawdź najniższą cenę

5. Sencor SHA 8400WH - sprawdź najniższą cenę

6. Sharp FUY30EUW - sprawdź najniższą cenę

7. Philips AC3256/10 - sprawdź najniższą cenę

8. Beurer LW110 - sprawdź najniższą cenę

9. Sharp KCA40EUW - sprawdź najniższą cenę

10. Stadler Form Viktor - sprawdź najniższą cenę

Golarki męskie

Tej kategorii również dotychczas w naszym rankingu nie odnotowywaliśmy. Wśród najpopularniejszych urządzeń wyraźnie zarysowuje się przewaga produktów jednej marki: Philips. Goni ją Braun, a potem zaledwie jeden model innego producenta.

golarka Philips

1. Philips S5400/06

Liderem rankingu popularności wśród golarek męskich jest model Philips S5400/06. To średnia półka, w żadnym razie ta golarka z rotacyjną głowicą nie jest modelem podstawowym, ale też do topowych produktów premium trochę jej brakuje. Zaletą jest możliwość golenia zarówno na sucho, jak i na mokro. Naładowane urządzenie (czas ładowania akumulatora to ok. godzina) wystarczy na 45 minut ciągłej pracy, zatem na całkiem sporo cykli golenia. Golarka jest wyposażona również w trymer.

Sprawdź najniższą cenę

2. Braun Series 3 3010S

Na drugim miejscu znalazł się produkt tańszy od lidera. Braun to uznany producent specjalizujący się w golarkach foliowych. Do takich też należy Series 3 3010S. W tym przypadku mamy do czynienia z golarką akumulatorową, umożliwiającą golenie na mokro i na sucho. Głowica tej golarki wyposażona jest w dwie folie tnące oraz środkowy trymer. Dodatkowy trymer wysuwany jest z boku urządzenia. Gumowana powłoka, którą pokryto boki urządzenia zapewnia pewny chwyt również wilgotnymi dłońmi. 

Sprawdź najniższą cenę

3. Philips S5100/06

Na trzecim miejscu ponownie model Philips, na dodatek produkt należący do tej samej serii Philips Series 5000 Aqua Touch co lider niniejszego zestawienia w tej kategorii. Model S5100 jest nieznacznie tańszy, a różni się od S5400 w zasadzie tylko tym, że tą golarką golimy się na sucho. Choć jednak tej golarki nie zabierzemy ze sobą pod prysznic, to można jej głowicę płukać pod bieżącą wodą.

Sprawdź najniższą cenę

4. Braun Series 9 9290CC - sprawdź najniższą cenę

5. Remington XR1370 - sprawdź najniższą cenę

6. Braun Series 3 3000Bt - sprawdź najniższą cenę

7. Philips S1310/04 - sprawdź najniższą cenę

8. Philips S3510/06 - sprawdź najniższą cenę

9. Philips S1100/04 - sprawdź najniższą cenę

10. Philips S5420/06 - sprawdź najniższą cenę

Roboty kuchenne

Robot kuchenny to sprzęt przydatny w każdej kuchni, może nie wykorzystujemy go do każdego posiłku, ale gdy w perspektywie rodzinne spotkanie, czy zbliżające się święta tego typu sprzęt staje się nieodzownym pomocnikiem. Zdecydowanym liderem w rankingu są produkty marki Bosch. Niemiecki producent w pierwszej dziesiątce popularności ma aż pięć produktów (choć to o jeden mniej niż w ubiegłomiesięcznych notowaniach). Nastąpiła też zmiana na pozycji lidera.

 Bosch MUM

1. Bosch MUM54251 (+1)

Sprzęt Boscha wraca na pozycję lidera po jednomiesięcznej banicji z piedestału. To urządzenie które trudno zaliczyć do najtańszych, ale śmiało może stawać w szranki w kategorii najbardziej funkcjonalnych robotów kuchennych. Model MUM54251 to duża wydajność, duża moc (900 W) i przede wszystkim bardzo duża liczba akcesoriów. Za pomocą tego urządzenia można przygotować praktycznie dowolny rodzaj ciast, pokroić warzywa, owoce i inne produkty spożywcze, w zestawie znajdzie się też wyciskarka do cytrusów czy maszynka do mięsa. Duża misa o pojemności 3,9 litra pozwoli przygotować wspaniały posiłek dla całej rodziny. Robot wyróżnia się aż 7-stopniową regulacją prędkości i dodatkowo możliwością pracy pulsacyjnej.

Sprawdź najniższą cenę

2. Zelmer ZFP1100C (-1)

Produktowi marce Zelmer nie udało utrzymać pozycji lidera z ubiegłego miesiąca.  Jest to urządzenie jeszcze mocniejsze (moc 1000 W), od powracającego na pierwszą lokatę modelu Boscha, a przy tym znacznie tańsze. Nic dziwnego, że wciąż jest bardzo popularne. Należy jednak pamiętać, że w tym przypadku nie otrzymujemy aż tak bogatego zestawu akcesoriów jak w przypadku lidera. Robot marki Zelmer wyróżnia się aż 12 stopniową regulacją prędkości. Dostępne w zestawie mieszadła poruszają się ruchem planetarnym.

Sprawdź najniższą cenę

3. Kenwood KM287 (=)

Na trzecim miejscu bez zmian. Robot Kenwood Prospero KM287 to kompaktowy kulinarny pomocnik. Jest to robot planetarny. Sprzęt wyposażono w silnik o mocy 900 W. Do dyspozycji użytkownika jest 6 prędkości pracy + praca pulsacyjna. Wraz z robotem otrzymujemy pojemną, 4,3-litrową misę. Urządzenie może pełnić również rolę maszynki do mięsa, malaksera, wyciskarki, blendera, sokowirówki i młynka uniwersalnego.

Sprawdź najniższą cenę

4. Bosch MUM52120 (=) - sprawdź najniższą cenę

5. Bosch MUM48R1 (N) - sprawdź najniższą cenę

6. Bosch MUM58920 (+2) - sprawdź najniższą cenę

7. Bosch MCM4100 (-1) - sprawdź najniższą cenę

8. MPM Kasia Plus MRK-11 (N) - sprawdź najniższą cenę

9. Bosch MUM58364 (N) - sprawdź najniższą cenę

10. Bosch MCM62020 (N) - sprawdź najniższą cenę

 

Komentarze
Zaloguj się, by móc komentować