Marek Kowalski | 14 kwietnia 2018, 03:14

Ranking: zobacz najpopularniejszy sprzęt AGD marca

Wiosna wreszcie zagościła w pełni, sieci handlowe AGD również odświeżyły magazyny, wiosenne porządki w sklepach to zazwyczaj interesujące promocje. Czego Polacy najczęściej poszukiwali w Sieci? Które urządzenie w jakich kategoriach zdobyły serca konsumentów w marcu 2018 roku? Zapraszamy do kolejnej odsłony naszego comiesięcznego rankingu najpopularniejszego sprzętu AGD przygotowywanego wspólnie z zespołem serwisu Skąpiec.pl.

Szósty już z kolei miesięczny ranking popularności (tak, to już pół roku!) poszczególnych sprzętów AGD wymienionych w niniejszym zestawieniu mogliśmy przygotować dzięki dokładnym danym zgromadzonym przez popularną porównywarkę cenową Skąpiec.pl. Serwis ten gromadzi i przetwarza najbardziej atrakcyjne cenowo oferty z tysięcy sklepów internetowych (również tych mających rzeczywiste odpowiedniki w postaci realnych salonów sprzedaży). Zestawienie doskonale oddaje preferencje Polaków w zakresie wyboru i zakupu sprzętu AGD. Pośrednio jest obrazem charakterystyki i specyfiki polskiego rynku. W niniejszym zestawieniu znajdziecie aż 100 najpopularniejszych produktów w dziesięciu popularnych kategoriach. 

 small-home-appliances-shutterstock

Również w tym miesiącu zaczynamy od najpopularniejszego drobnego AGD, a następnie prezentujemy najczęściej poszukiwane modele urządzeń z dużego AGD . W ten sposób łatwiej odnajdziecie to, co Was interesuje (fot. Shutterstock)

Nasze zestawienie zamykające trzeci miesiąc 2018 roku, przygotowaliśmy podobnie jak ranking z danymi z lutego br. Pamiętajcie, że dane z niniejszego i poprzednich wydań możecie ze sobą porównywać, bo nie zmienialiśmy najbardziej istotnego kryterium: popularności poszczególnych kategorii i występujących w nich urządzeń. Pierwsze kategorie to najpopularniejsze drobne AGD, natomiast w dalszej kolejności przedstawiamy najpopularniejszy większy sprzęt AGD (poczynając od kategorii "Lodówki"). Mamy nadzieję, że to ułatwi Wam dotarcie do interesujących Was produktów.

Podział na kategorie oraz ranking popularności możemy realizować co miesiąc głównie dlatego, że dysponujemy dokładnymi danymi statystycznymi dotyczącymi popularności sprzętu AGD w ujęciu całościowym. Jak wcześniej wspomniano, w tym rankingu, podobnie jak w poprzednich, znajdziecie zarówno duże jak i drobne AGD - pominęliśmy jedynie sprzęt do zabudowy. Najpopularniejszą kategorią drobnego AGD w marcu pozostają, podobnie jak w ubiegłym miesiącu ekspresy do kawy. Oprócz tego pozostałymi popularnymi kategoriami drobnego sprzętu AGD okazały się: wyciskarki wolnoobrotowe, roboty sprzątające, frytkownice, maszynki do mięsa i spieniacze do mleka. Z kolei wśród dużego AGD najpopularniejsze są lodówki, następnie pralki, odkurzacze i odkurzacze parowe.

Uwaga "techniczna" - wartości widoczne w nawiasach (obok nazwy produktu) określają jak zmieniła się pozycja danego modelu w stosunku do poprzedniego rankingu. Na przykład (-2) oznacza spadek o dwie pozycje w stosunku do notowań z ubiegłego miesiąca. Z kolei (N) oznacza produkt nowy - wcześniej nie notowany w pierwszej dziesiątce, a (=) niezmienioną pozycję w rankingu. Brak takich symboli wskazuje, że dana kategoria pojawiła się dopiero w danym miesiącu wśród najpopularniejszych kategorii produktowych, dlatego nie ma odniesienia do ubiegłomiesięcznych notowań.

Najpopularniejsze drobne AGD

 

Ekspresy do kawy

Dane z marca przyniosły znaczne przetasowania w rankingu popularności ekspresów do kawy. Na podium trafiły dwa modele ekspresów kolbowych, czyli urządzeń dla osób, które lubią celebrować przyrządzanie kawy pod ciśnieniem. Lider z lutego spadł na trzecie miejsce. W pierwszej dziesiątce znajdziemy zarówno modele kolbowe, ekspresy ciśnieniowe w pełni automatyczne, jak i ekspresy kapsułkowe, dla każdego coś miłego.

 Zelmer Piano 13Z014

1. Zelmer Piano 13Z014 / ZCM2052R

Po raz pierwszy w najpopularniejszej dziesiątce i od razu na pozycji lidera. Ten ekspres kolbowy marki Zelmer to urządzenie kompaktowe, przemawiają za tym niewielkie gabaryty (zajmuje mało miejsca w kuchni). Pojemnik na wodę w tym modelu mieści jednak 1,2 litra cieczy, dzięki czemu wystarczy na zaparzenie kawy dla kilku osób. Ciśnienie 15 bar, moc urządzenia 1250 W. Jest to ekspres bez młynka (kolbowy, a nie automatyczny), zatem do parzenia kawy musimy stosować wcześniej zmielone ziarna. Oprócz kawy espresso czy kawy czarnej funkcje parzenia pozwalają pozyskać wrzątek lub spienić mleko dzięki wbudowanej w urządzenie dyszy parowej. Niewielka cena również argumentem za popularnością tego własnie modelu.

Zobacz aktualną ofertę na ten model

2. Amica Espris CD1011 (+1)

Na drugim miejscu model polskiego producenta, awansował jedną pozycję wyżej powracając do pozycji osiągniętej w styczniu. Ekspres Amica to jeden z najtańszych ekspresów kolbowych w ogóle dostępnych na polskim rynku i najtańszy wśród wymienionych tu urządzeń w tej kategorii produktów. Cena nieznacznie przekraczająca 100 złotych istotnie czyni ten sprzęt zaskakująco atrakcyjnym cenowo. Pamiętajmy jednak że nie jest to ekspres automatyczny. Niemniej ma on funkcje charakterystyczne dla ciśnieniowych ekspresów kolbowych, jest tu ruchoma dysza podająca parę (pozwala zrobić piankę mleczną) lub wrzątek (np. do zaparzenia herbaty). Ze względu na małą pojemność zbiornika na wodę (tylko 0,254 ml) model ten moglibyśmy nazwać "jednoosobowym".

Zobacz aktualną ofertę na ten model

3. Krups EA8108 (-2)

Na trzecim miejscu ubiegłomiesięczny lider. To jeden z najtańszych na polskim rynku automatycznych ekspresów ciśnieniowych. Urządzenie ma wbudowany stożkowy młynek żarnowy o trójstopniowej regulacji zmielenia ziaren. Sprzęt jest wyposażony w pojemnik na ziarna kawy o pojemności 260 gram. Ciśnienie standardowe 15 bar, pojemnik na wodę mieści 1,7 litra, dzięki czemu szybko możemy przygotować kawę nie tylko dla siebie, ale również dla rodziny czy znajomych, którzy wpadli z wizytą. 

Zobacz aktualną ofertę na ten model

4. DeLonghi ECAM 22.110.SB (N) - przejdź do oferty na ten model

5. Bosch TASSIMO SUNY TAS3203 (N) - przejdź do oferty na ten model

6. DeLonghi ECAM23.420 (N) - przejdź do oferty na ten model

7. Zelmer 13Z012 / ZCM2150 (+2) - przejdź do oferty na ten model 

8. Krups KP1108 (-2) - przejdź do oferty na ten model 

9. Saeco Liryka One Touch Cappuccino (-4) - przejdź do oferty na ten model 

10. Saeco HD8921/09 - przejdź do oferty na ten model

 

Wyciskarki wolnoobrotowe

Wiosna w pełni, nic dziwnego zatem, że konsumenci poszukują urządzeń, które pozwolą im przetworzyć zdrowe składniki odżywcze warzyw i owoców w formie pożywnych, lekkostrawnych i odżywczych soków. Wyciskarki wolnoobrotowe do tego celu nadają się bardzo dobrze. Uwagę zwraca bardzo duże zróżnicowanie wybieranych marek, praktycznie każda pozycja to sprzęt innego producenta. Ponieważ w ubiegłym miesiącu nie było tej kategorii wśród najpopularniejszych urządzeń, obok nazwy produktów nie ma odniesień do poprzednich pozycji.

 Tefal ZC500H38

1. Tefal ZC500H38

Liderem rankingu popularności wśród wyciskarek wolnoobrotowych okazuje się sprzęt popularnej marki Tefal. Jest to wyciskarka z pionowym mechanizmem ślimakowym. Producent zachwala wyposażenie tego urządzenia w trzy kominy co zwiększa wydajność sprzętu. Moc urządzenia to 300 W, sporo jak na tego typu sprzęt. Gwarantuje to, że za pomocą tego urządzenia wyciśniemy również sok z twardszych produktów, czy np. świeżych ziół. Pojemność dzbanka na sok 1 litr, tyle samo mieści pojemnik na miąższ. Elementy sprzętu można myć w zmywarce, oczywiście nie dotyczy to korpusu z silnikiem.

Zobacz aktualną ofertę na ten model

2. Zelmer ZJP1600B

Na drugim miejscu znalazł się produkt nieco droższy od lidera w tej kategorii. Również w tym przypadku mamy do czynienia z wyciskarką z pionowym systemem ślimakowym - urządzenia tego typu są wyższe, ale zajmują mało powierzchni na blacie kuchennym. Model ten dysponuje niższą mocą, wynoszącą 150 W, co jednak powinno wystarczyć w zupełności do właściwego wyciśnięcia soku z większości produktów. Pojemność dzbanka na sok jest tu większa i wynosi 1,4 litra.

Zobacz aktualną ofertę na ten model

3. Eldom PJ400

Na trzecim miejscu sprzęt marki Eldom. Jest to jedna z najtańszych wyciskarek dostępnych na rynku (minimalnie tańsze są wyciskarki Manta i Blaupunkt, na dalszych pozycjach). Moc urządzenia wynosząca aż 400 W jest aż nadto wystarczająca by poradzić sobie ze zmiażdżeniem podawanych owoców i warzyw celem przetworzenia ich w gęsty, pożywny sok tak charakterystyczny dla wyciskarek.

Zobacz aktualną ofertę na ten model

4. Smeg SJF01BLEU - przejdź do oferty na ten model

5. Blaupunkt SJV601 - przejdź do oferty na ten model

6. Hurom HP-PPE12 - przejdź do oferty na ten model

7. Kuvings B6000 - przejdź do oferty na ten model

8. Amica JSM 4012 - przejdź do oferty na ten model

9. Bio Chef Whole Slow Juicer - przejdź do oferty na ten model

10. Manta JUC 910R - przejdź do oferty na ten model

 

Roboty sprzątające

Jeżeli ta kategoria urządzeń trafia do puli najpopularniejszych, to znaczy, że Polacy wyraźnie coraz bardziej zainteresowani są nowoczesnymi rozwiązaniami, również w zakresie sprzętu AGD. Zresztą, trudno się dziwić. Sprzątanie (dokładniej: odkurzanie) to niewdzięczne zajęcie, a skoro istnieje na rynku sprzęt, który może nas od tej czynności uwolnić, to czemu nie skorzystać? Niestety wciąż zwracamy uwagę głównie na cenę, a nie funkcjonalność, w efekcie liderem jest raczej zabawka a nie robot, ale już na dalszych pozycjach widać znacznie poważniejsze urządzenia. Kategoria nie notowana w ubiegłym miesiącu, dlatego obok nazw produktów nie ma odniesień do poprzedniego notowania.

 Dirt Devil Spider

1. Dirt Devil M607 Spider

Najpopularniejszym robotem sprzątającym okazał się jeden z najtańszych modeli notowanych w pierwszej dziesiątce. Nie jest to sprzęt ani szczególnie mocny, tym samym nie zapewnia rewelacyjnej skuteczności, za to na pewno jest tani. Tylko czy o to chodzi w przypadku sprzątania? Sprzęt wyposażony jest w dwie obrotowe szczotki zagarniające kurz do wnętrza robota, gdzie jest on zasysany przez mechanizm ssący zasilany akumulatorowo (moc 17 W). Czas ładowania baterii podawany przez producenta to 4 godziny, a deklarowany czas pracy to 60 minut. Pojemność zbiorniczka na kurz: 0,27 litra. Robot ten ma zaledwie 3 sensory i wbudowane trzy programy sprzątania. Jest to naprawdę bardzo podstawowy model tego typu urządzenia.

Zobacz aktualną ofertę na ten model

2. iRobot Roomba 616

Robot odkurzający amerykańskiej firmy iRobot, lidera rynku tego typu urządzeń. Firma ma bardzo duże doświadczenie w produkcji tego typu sprzętów, a odkurzacze marki Roomba cieszą się od lat renomą wśród konsumentów. Model 616 to jeden z najtańszych robotów Roomba aktualnie dostępnych na rynku, jest oczywiście droższy od lidera, ale też znacznie więcej od niego potrafi i jest skuteczniejszy.

Zobacz aktualną ofertę na ten model

3. RoboJet Duel

Na ostatnim stopniu podium mamy sprzęt bardziej zaawansowany niż lider niniejszego zestawienia w tej kategorii, ale też ustępujący funkcjonalnością robotom Roomba. Oczywiście o popularności tego właśnie modelu również zdecydowała cena (poniżej 800 zł). Cechą podkreślaną przez producenta są komunikaty wygłaszane przez robota w języku polskim. W zestawie stacja dokująca.

Zobacz aktualną ofertę na ten model

4. Xiaomi Mi Robot 2 - przejdź do oferty na ten model

5. Vileda ViRobi Slim - przejdź do oferty na ten model

6. iRobot Roomba 886 - przejdź do oferty na ten model

7. iRobot Roomba 980 - przejdź do oferty na ten model

8. Adler AD 7031 - przejdź do oferty na ten model

9. Moneual Rydis RME770 - przejdź do oferty na ten model

10. RoboJet AH-157 - przejdź do oferty na ten model

 

Frytkownice

Są takie urządzenia, które w naszej kuchni nie są niezbędne, ale gdy już się w niej pojawią, to znacznie ułatwiają życie. Do nich zaliczyć trzeba frytkownicę. Możemy za jej pomocą przygotować przede wszystkim ziemniaki, ale również mięsa, czy ryby. Okazuje się, że obecnie klienci nie kupują już tak chętnie klasycznych urządzeń do pieczenia w głębokim tłuszczu, ale najczęściej wybierają modele beztłuszczowe. Wśród pięciu poniższych frytkownic, tylko jedna jest klasyczna. Widać, że zaczęliśmy bardziej dbać o zdrowie i zwracamy uwagę na to, co jemy i jak to jest przygotowywane. Ponieważ tej kategorii nie było w poprzednim notowaniu, obok nazw produktów nie ma wskaźników zmiany pozycji na liście.

 Philips.HD9240-90.Airfryer

1. Philips HD9240/90 Airfryer

Najpopularniejszy okazał się Philips HD9240/90 i jest to urządzenie z technologią Rapid Air do przygotowywania potraw niskotłuszczowych lub nawet całkowicie bez użycia tłuszczu. Można w nim smażyć, piec i grillować. Na uwagę zasługuje spora pojemność aż 1,2 kg, dzięki której możemy przygotować obiad dla kilku osób na raz. Misa oleju ma natomiast pojemność 3 litrów. Na cyfrowym ekranie mamy możliwość kontrolować czas i temperaturę. Philips zadbał, aby wyjmowana szuflada na produkty spożywcze była pokryta powłoką zapobiegającą przywieraniu, oraz aby zniwelować zapach smażonego oleju. 

Zobacz aktualną ofertę na ten model

2. Eldom MFC1000

Na drugim miejscu znalazło się urządzenie ponad dwukrotnie tańsze od powyższego Philipsa. Eldom również umożliwia przygotowywanie zdrowych potraw bez użycia tłuszczu. Sami możemy zdecydować na jakie danie mamy w danej chwili ochotę. Pojemność misy to 3 litry, które możemy wykorzystać w różnoraki sposób. Do zestawu dołączone są ruszt do grillowania, forma do ciasta, a nawet forma do pizzy. Poprzez dotykowy panel sterowania i wyświetlacz LCD możemy wybierać spośród 4 programów, regulować temperaturę w zakresie 60°C–200°C, oraz ustawić timer do 60 minut.

Zobacz aktualną ofertę na ten model

3. Tefal FZ7010 Actifry

Na trzecim miejscu ponownie urządzenie umożliwiające przyrządzanie potraw znanych ze smażenia w głębokim tłuszczu praktycznie... bez tłuszczu. Producent zapewnia, że w tym modelu przyrządzenie 1 kilograma pysznych, chrupiących frytek wymaga użycia zaledwie 1 łyżeczki oleju. Nie więcej. Wszystkie zdejmowane elementy tej frytkownicy można myć w zmywarce.

Zobacz aktualną ofertę na ten model

4. Tefal YV9601 - przejdź do oferty na ten model

5. Camry CR6306 - przejdź do oferty na ten model

6. Tefal FF1231 - przejdź do oferty na ten model

7. Blaupunkt AFD501 - przejdź do oferty na ten model

8. Tefal FF133D10 - przejdź do oferty na ten model

9. Philips HD9220 - przejdź do oferty na ten model

10. Philips HD9240/30 Airfryer - przejdź do oferty na ten model

 

Maszynki do mięsa

Tej kategorii jeszcze w naszych notowaniach nie było, jednak coraz większa rzesza konsumentów poszukuje tego typu sprzętu. To znak, że wolimy samodzielnie przygotować mielone produkty (maszynki mogą zmielić nie tylko mięso), aniżeli kupować te gotowe. Trzy maszynki w pierwszej dziesiątce to produkty marki Zelmer, która w tej kategorii jest najpopularniejsza, ale pozycję lidera okupuje sprzęt marki Bosch. Ponieważ to nowa kategoria w naszych notowaniach, obok produktów nie ma liczb wskazujących na zmianę pozycji danego modelu na liście.

 Bosch MFW67440

1. Bosch MFW67440

Najpopularniejszym produktem marca w tej kategorii okazał się model Bosch MFW 67440. Jest to maszynka do mielenia o mocy 2000 W. Sprzęt wyposażono w ponad 10 funkcji, m.in.: rozdrabniacz, ochronę przed przeciążeniem, gumowe końcówki w podstawie gwarantują stabilność pracy urządzenia, nasadkę do Kebbe i masarską, duży otwór wsypowy oraz zintegrowany schowek na dodatkowe akcesoria stanowią dodatkową zaletę tego urządzenia. Deklarowana przez producenta wydajność mielenia to 3,5 kg na minutę.

Zobacz aktualną ofertę na ten model

2. Kenwood MG510

Na drugim miejscu sprzęt marki Kenwood. Urządzenie jest nieco słabsze od lidera, jego moc to 1600 W, ale i to powinno w zupełności wystarczyć do tego, byśmy uzyskali za jego pomocą szybko i właściwie zmielone produkty.  Urządzenie wyposażono dodatkowo w dwie nakładki do wyrobu kiełbas, które pozwolą przygotować tradycyjne polskie specjały oraz nasadkę do orientalnego kebbe. Dla wygody użytkowania MG510 zaopatrzono także pokrywę na podajnik oraz specjalny kluczyk ułatwiający montaż i demontaż.

Zobacz aktualną ofertę na ten model

3. Esperanza EKM012E

Na trzecim miejscu sprzęt sporo słabszy od dwóch poprzednich. Mamy wątpliwości, czy 600 W pozwoli zachować funkcjonalność na poziomie wyżej opisanych przedmiotów. Przyczyna popularności tego modelu jest jednak bardzo zrozumiała. To po prostu cena. Jest to najtańsza maszynka do mielenia na liście dziesięciu najpopularniejszych urządzeń z tej kategorii. Czy jednak niska cena nie jest okupiona zbyt małymi możliwościami wynikającymi ze słabszej mocy? Producent dodaje trzy sitka o różnych średnicach otworów (2,7 mm, 4 mm oraz 8 mm). W zestawie otrzymamy również nasadki do robienia kiełbas czy orientalnego kebbe.

Zobacz aktualną ofertę na ten model

4. Zelmer ZMM3851W - przejdź do oferty na ten model

5. Redmond RMG1205E - przejdź do oferty na ten model

6. Zelmer ZMM5598W - przejdź do oferty na ten model

7. Sencor SMG4382 - przejdź do oferty na ten model

8. Clatronic FW3506 - przejdź do oferty na ten model

9. Tefal NE610138 - przejdź do oferty na ten model

10. Zelmer ZMM4080W - przejdź do oferty na ten model

Spieniacze do mleka

Kolejna zupełnie nowa, wcześniej niespotykana kategoria wśród tych najpopularniejszych (a tylko takie trafiają do naszego rankingu). Szczerze mówiąc nie spodziewaliśmy się, że wśród drobnego AGD popularne okażą się spieniacze do mleka. Chociaż z drugiej strony popularność kaw mlecznych i innych napojów wymagających użycia spienionego mleka stale rośnie, zatem czemu nie? Warto przy tym zauważyć, że w pierwszej dziesiątce najpopularniejszych modeli z tej kategorii aż osiem produktów to spieniacze bardziej profesjonalne, z wbudowanym dzbankiem, umożliwiające coś więcej niż tylko spienianie mleka. Jedynie dwa to proste spieniacze ręczne.

 Amica FD3011

1. Amica FD3011

Najpopularniejszym spieniaczem do mleka w marcu okazał się produkt polskiej marki Amica. Spieniacz i podgrzewacz do mleka AMICA FD3011 pomoże Ci w błyskawicznym czasie przygotować mleko do Twojej ulubionej kawy. Automatyczny tryb pracy umożliwia dobór odpowiedniej temperatury tak aby Twój ulubiony napój był dokładnie taki o jakim pragniesz. Funkcja spieniania mleka z podgrzewaniem oraz bez podgrzewania(do 100ml). Mleczna pianka pomoże odmienić kakao oraz inne popularne napoje. Funkcja podgrzewania mleka z mieszaniem (do 200ml) to najszybszy i najprostszy sposób na podgrzanie mleka potrzebnego do ulubionych płatków.

Zobacz aktualną ofertę na ten model

2. Eldom SI500

Na drugim miejscu indukcyjny spieniacz do mleka marki Eldom. Model SI500 MEKO jest wykonany z wysokiej jakości podzespołów STRIX, a zbiornik na mleko posiada podwójne ścianki, które zapewniają odpowiednią termoizolację. Dla bezpieczeństwa i wygody korzystania z urządzenia jego zewnętrzna obudowa została pokryta tworzywem, które się nie nagrzewa, zaś wewnętrzny pojemnik - ze stali szlachetnej - ma powłokę antyadhezyjną. Spieniacz jest wyposażony w obrotową podstawę z antypoślizgowymi stopkami oraz przeźroczystą pokrywę wraz z uszczelką. Pracę urządzenia sygnalizuje lampka kontrolna, ale jego działanie można przerwać w dowolnym momencie, wciskając włącznik. W zależności od wybranej funkcji - spienianie z ogrzewaniem lub podgrzewanie z mieszaniem - w spieniaczu można wykorzystać 150 ml lub 300 ml mleka i już po kilkudziesięciu sekundach delektować się delikatną, aksamitną pianką lub aromatycznym kakao.

Zobacz aktualną ofertę na ten model

3. Clatronic MS3326

Na trzecim miejscu sprzęt funkcjonalnie zbliżony do poprzedników. Wyjmowany dzbanek na mleko o pojemności 0,45 litra, wbudowana grzałka, pokrywka zabezpieczająca przed rozlaniem, funkcje spieniania ciepłego i zimnego mleka oraz możliwość przygotowania gorącej i zimnej pitnej czekolady to atuty tego urządzenia. Moc sprzętu Clatronica to 600 W.

Zobacz aktualną ofertę na ten model

4. Profi Cook PCMS1032 - przejdź do oferty na ten model

5. Graef MS702EU - przejdź do oferty na ten model

6. Severin SM3590 - przejdź do oferty na ten model

7. Eldom SI30 - przejdź do oferty na ten model

8. Severin SM9495 - przejdź do oferty na ten model

9. Caso 1656 Formini Crema Milk - przejdź do oferty na ten model

10. Jura 70606 Automatic Milk Frother - przejdź do oferty na ten model

 

Najpopularniejsze duże AGD

 

Lodówki

Najpopularniejsze są typowe modele w układzie pionowym z komorą chłodziarki z górnej części i z zamrażarką w dolnej. W marcu zmiany na podium jedynie na trzeciej pozycji. Na pozycji lidera wciąż model marki Bosch, . Jednak to wciąż Samsung ma najwięcej, bo trzy modele w pierwszej dziesiątce najpopularniejszych lodówek. To jednak o dwie pozycje gorzej niż w ubiegłym miesiącu. 

 Bosch KGV36KL32

1.Bosch KGV36KL32 (=)

Ostatni raz model marki Bosch był liderem w październiku ub. roku. Teraz powraca na szczyt listy popularności. Sprzęt Boscha ma pojemność 308 litrów (214 l chłodziarka oraz 94 l zamrażarka), pracuje cicho (39 dB), ma wysoką klasę energetyczną (A++; rocznie zużyje 226 kWh) i jest atrakcyjny cenowo, choć tym razem nie jest to najtańsza lodówka na podium. 

Zobacz aktualną ofertę na ten model

2.Whirlpool BLF5121OX (=)

Na drugim stopniu podium uplasował się model, który przez ostatnie dwa miesiące ostro piął się w górę rankingu. Jest to najtańsza lodówka na podium - jej cena nieznacznie przekracza 1000 zł. Sprzęt ma pojemność całkowitą 271 litrów, klasa efektywności A+. Jest to sprzęt bezszronowy (system Less Frost), sterowany elektronicznie.

Zobacz aktualną ofertę na ten model

3. Gorenje NRK6192MR (N)

Na ostatnim stopniu podium zupełna, wcześniej nie odnotowywana w naszych rankingach nowość. Lodówka marki Gorenje. Model ten wyróżnia bardzo wyrazisty kolor obudowy. Bordowy. Od strony funkcjonalnej jest to klasyczna pionowa lodówka z dolnym zamrażalnikiem. Jej pojemność całkowita to 307 litrów, z czego 222 l to pojemnośc chłodziarki a pozostałe 85 l to pojemność zamrażarki. Klasa energetyczna A+. Zdolność zamrażania 5 kg/24 godz. Głosność urządzenia to 42 dB.

Zobacz aktualną ofertę na ten model

4. Samsung RB31FERNDBC (N) - przejdź do oferty na ten model

5. Samsung RS7527THCSP (N) - przejdź do oferty na ten model

6. MPM 517-BS-12 (N) - przejdź do oferty na ten model

7. Haier HRF-450DS6 - przejdź do oferty na ten model

8. Amica FK299.2FTZXAA (+1) - przejdź do oferty na ten model

9. Amica FK239.3 (N) - przejdź do oferty na ten model

10. Samsung RB29FERNDSS (-7) - przejdź do oferty na ten model

 

Pralki

Wśród pralek w kolejnym miesiącu stosunkowo mało zmian na podium (zmieniło się trzecie miejsce), nieco przesunięć na dalszych lokatach. Pozycja lidera wciąż we władaniu sprzętu marki Bosch. Również w marcu 2018 roku najpopularniejszą marką wśród pralek automatycznych okazał się Electrolux. W dziesiątce najpopularniejszych modeli aż pięć jest sygnowanych szwedzką marką AGD. 

 Bosch WLG24261PL

1. Bosch WLG24261PL (=)

To najpopularniejsza pralka od sześciu miesięcy, od początku naszych notowań. To nie jest topowy model w ofercie Boscha, ale patrząc na jej parametry można dojść do wniosku, że konsumenci wybierający ten model dokonują jak najbardziej świadomego wyboru. Urządzenie wyróżnia się klasą A+++, zużywa 131 kWh rocznie (przy założeniu 220 cykli prania w temp. 60°C i 40°C dla programu "Bawełna"). Załadunek klasyczny: 5 kg odzieży. Pralka rocznie pobiera 8800 litrów wody. Maksymalna prędkość wirowania jaką możemy ustawić w tym modelu to 1200 obr./min. Najszybszy program trwa kwadrans.

Zobacz aktualną ofertę na ten model

2. Electrolux EWT0862IDW (=)

Na drugim miejscu, podobnie jak od dwóch miesięcy mamy pralkę ładowaną od góry. Jest to kompaktowy model automatycznie dopasowujący czas prania oraz zużycie wody i detergentu do wielkości załadunku. Maksymalny wsad to 6 kg. Klasa energetyczna A++, roczne zużycie prądu na poziomie 167 kWh, wody: 8990 litrów. Dzięki szerokości wynoszącej tylko 40 cm, pralka ta zmieści się również w mniejszych pomieszczeniach. 

Zobacz aktualną ofertę na ten model

3. Indesit IWD 61051 (+5)

Na ostatnim stopniu mamy zmianę, model Indesit wypchnął z podium Electroluksa. Pralka Indesit jest najtańszą w pierwszej dziesiątce popularności w tej kategorii. Mamy tu do czynienia z pralką ładowaną od frontu, wsad maksymalny 6kg, klasa energetyczna A+. 16 programów prania do wyboru. Prędkość wirowania 1000 obr./min.

Zobacz aktualną ofertę na ten model

4. Electrolux EWS11052NDU (-1) - przejdź do oferty na ten model

5. Electrolux EWT1266ELW (+2) - przejdź do oferty na ten model

6. Electrolux EWS1266CI (-2) - przejdź do oferty na ten model

7. Amica AWB 510 LP (N) - przejdź do oferty na ten model

8. Electrolux EWT11262ILW (N) - przejdź do oferty na ten model

9. Candy AQUA 1041D1 (-4) - przejdź do oferty na ten model

10. Bosch WOT20255PL (N) - przejdź do oferty na ten model

 

Odkurzacze

W przypadku odkurzaczy doszło do małych przetasowań. Na pozycji lidera po raz pierwszy model kolumnowy. Wiosna w pełni czas zatem na wiosenne porządki. Jakich urządzeń poszukiwali Polacy?

 Philips FC6409

1. Philips FC6409/01 (+3)

Liderem lutowego zestawienia najpopularniejszych odkurzaczy został dwufunkcyjny odkurzacz akumulatorowyTo sprzęt, który wyróżnia się głównie tym, że nie tylko odkurza, ale również mopuje – myje podłogi na mokro. W zestawie razem z odkurzaczem otrzymujemy specjalną przystawkę podczepianą magnetycznie do standardowej ssawki ActivePro Turbo. Do przystawki należy dołączyć specjalną ściereczkę z mikrofibry (2 szt. dołączono do zestawu sprzedażowego), wlać w nią 200 ml wody i już można myć podłogi. Model ten zapewnia również stosunkowo długi czas pracy – do 40 minut.

Zobacz aktualną ofertę na ten model

2. Zelmer ZVC425HT (=)

Pełna nazwa tego modelu to Zelmer Jupiter ZVC425HT. Jest to odkurzacz workowy cieszący się dużą popularnością już od dłuższego czasu - był liderem zestawienia w swojej kategorii od początku naszych notowań (od 5 miesięcy), dopiero w lutym został zepchnięty z piedestału. Model ten wyposażony jest w najwyższej skuteczności filtr HEPA H13. Pojemny worek (4 litry) pozwala odkurzać większą przestrzeń bez konieczności jego wymiany. W zestawie znajdziemy przydatną turboszczotkę (przydatne dla miłośników futrzanych pupili), a w obudowie odkurzacza ukryto zmyślny schowek na akcesoria. Klasa efektywności energetycznej: B, reemisji kurzu: A, skuteczność na dywanach: C, skuteczność na podłogach twardych: A.

Zobacz aktualną ofertę na ten model

3. Zelmer 829.0 ST / ZVC722ST Aquos (+5)

Urządzenie, w zależności od potrzeb użytkownika może pracować w dwóch trybach. Jako tradycyjny odkurzacz workowy, wtedy zbierane przez ssawkę nieczystości umieszczane są w worku, co jest łatwe w eksploatacji (po sprzątaniu i napełnieniu worka, po prostu go wyjmujemy i wyrzucamy). Oprócz tego urządzenie może funkcjonować jako sprzęt z filtrem wodnym. W tym przypadku zanieczyszczenia gromadzone są w specjalnym pojemniku z wodą. Co więcej w trybie odkurzania wodnego urządzenie może zbierać z podłóg również rozlane płyny, błoto itp. W przypadku korzystania z worka nie byłoby to możliwe. Trzeba jedynie pamiętać, by do sprzątania mokrych zabrudzeń używać przeznaczonej do tego celu ssawki znajdującej się w zestawie. Odkurzacz wyposażony jest w zmywalny filtr HEPA, a w samej obudowie umieszczono przydatny schowek na akcesoria. 

Zobacz aktualną ofertę na ten model

4. Bosch BBHMOVE6N (-1) - przejdź do oferty na ten model

5. Zelmer ZVC305ST (+1) - przejdź do oferty na ten model

6. Zelmer ZVC335ST (N) - przejdź do oferty na ten model

7. Zelmer ZVC762SP (N) - przejdź do oferty na ten model

8. Camry CR7023 (N) - przejdź do oferty na ten model

9. Bosch PAS18LI (N) - przejdź do oferty na ten model

10. Dyson V8 Absolute - przejdź do oferty na ten model

 

Odkurzacze/mopy parowe

Kategoria drugi raz notowana w naszym rankingu, debiutowała w notowaniach z lutego miesiąc temu.  W marcu wciąż tego typu urządzenia cieszyły się sporą popularnością. 

 Vileda 146574

1. Vileda 146574 (+1)

Najpopularniejszym odkurzaczem/mopem parowym okazał się produkt marki Vileda. Producent zachwala ten mop parowy krótkim czasem jego rozgrzewania. Urządzenie jest gotowe do pracy w 15 sekund po włączeniu. Jest lekkie i łatwe do przenoszenia. Nie jest aż tak funkcjonalne jak lider tego zestawienia, ale jest za to znacznie od niego tańsze. Uwaga, producent zastrzega, że produktu można używać na podłogach takich jak płytki, panele, podłogi drewniane olejowane czy bejcowane, ale nie podłogi lakierowane! Dzięki dodatkowej nakładce można tym sprzętem również czyścić dywany.

Zobacz aktualną ofertę na ten model

2. Zelmer VC1260 Puris (+3)

Na drugim miejscu urządzenie dwufunkcyjne pełniące rolę szczotki zamiatającej podłogę i jednocześnie mopa. Wbudowana elektroszczotka umożliwia zamiatanie kurzu i okruchów, zaś dzięki wytwornicy pary i wymiennym nakładkom z mikrofibry błyskawicznie poradzi sobie z myciem podłóg. Pojemnik na wodę wystarczy na ponad 20 minut ciągłego wytwarzania pary, zaś wymienny filtr zmiękczjący wodę zapiobiega osadzaniu się kamienia. W zestawie są 2 nakładki z mikrofibry do regularnego czyszczenia i 2 do trudnych zabrudzeń - dzięki temu mop zawsze jest gotowe do pracy, nawet gdy jedna nakładka jest w praniu.

Zobacz aktualną ofertę na ten model

3. Severin 7182 (+1)

Na ostatnim stopniu podium mamy sprzęt podobny do lidera. Jest to mop parowy z pojemnikiem 200 ml, moc ok. 1550 W. Producent zapewnia, że urządzenie jest gotowe do pracy po 30 sekundach. Zbiornik na wodę przetwarzaną później w parę można napełniać w dowolnym momencie. Gorąca para skutecznie oczyści i zdezynfekuje różne rodzaje podłóg.

Zobacz aktualną ofertę na ten model

4. Dirt Devil Aqua Clean 2w1 DD302-0 - przejdź do oferty na ten model

5. Clatronic DR 3539 (-2) - przejdź do oferty na ten model

6. Karcher SC 4 EasyFix Iron (N) - przejdź do oferty na ten model

7. Karcher WV 5 Premium (N) - przejdź do oferty na ten model

8. Dirt Devil M325 (N) - przejdź do oferty na ten model

9. Ariete Steam Mop 4164 (-2) - przejdź do oferty na ten model

10. Leifheit 51114 (N) - przejdź do oferty na ten model

Komentarze
hubertpokornicki
14 kwietnia 2018, 21:09
Najnowszy zakup agd mojej żony to wyciskarka do soków z Manty. Droga nie była (chyba ta marka szczyci się bardzo atrakcyjnymi cenami, co dla mnie jest ogromnym plusem), a działa bez zarzutu. No i w końcu przerzuciliśmy się na zdrowe odżywianie, świeżo wyciśniete soki goszczą u nas codziennie :)
0
aquasun
15 kwietnia 2018, 12:37
Jak można pisać takie bzdury? Niech autor tekstu napisze ile otrzymał kasy od producentów za pisanie oczywistej nieprawdy? Nie dajcie się ludzi nabierać na takie pseudo obiektywne rankingi, tu nie ma ziarna prawdy.
0
marek.janusz.kowalski
18 kwietnia 2018, 15:24
@aquasun: Ranking - co jest wyraźnie zaznaczone w tekście - powstaje w oparciu o dane statystyczne porównywarki Skąpiec.pl, to nie redakcja AGDLab.pl decyduje co do niego trafi, lecz tak naprawdę konsumenci, którzy poszukują konkretnych produktów w internecie.
0
Zaloguj się, by móc komentować