Marek Kowalski | 3 marca 2018, 06:59

Ranking: zobacz najpopularniejszy sprzęt AGD lutego

Najczęściej wybierany wolnostojący sprzęt AGD

Najkrótszy i najmroźniejszy miesiąc w roku nie oznacza odpoczynku od zakupów. W salonach AGD promocji wciąż nie brakuje, a producenci zaczynają już wprowadzać do sklepów sprzęt jeszcze niedawno prezentowany na targowych premierach. Jak wyglądała sytuacja na rynku AGD? Czego Polacy najczęściej poszukiwali w Sieci? Które urządzenie w jakich kategoriach zdobyły serca konsumentów w lutym 2018 roku? Zapraszamy do kolejnej odsłony naszego comiesięcznego rankingu najpopularniejszego sprzętu AGD przygotowywanego wspólnie z zespołem serwisu Skąpiec.pl.

Piąty już z kolei miesięczny ranking popularności poszczególnych sprzętów AGD wymienionych w niniejszym zestawieniu mogliśmy przygotować dzięki dokładnym danym zgromadzonym przez popularną porównywarkę cenową Skąpiec.pl. Serwis ten gromadzi i przetwarza najbardziej atrakcyjne cenowo oferty z tysięcy sklepów internetowych (również tych mających rzeczywiste odpowiedniki w postaci realnych salonów sprzedaży). Zestawienie doskonale oddaje preferencje Polaków w zakresie wyboru i zakupu sprzętu AGD. Pośrednio jest obrazem charakterystyki i specyfiki polskiego rynku. W niniejszym zestawieniu znajdziecie aż 100 najpopularniejszych produktów w dziesięciu popularnych kategoriach. 

small home appliances

W tym miesiącu nieco przemodelowaliśmy zestawienie kategorii. Ranking dalej zawiera te najpopularniejsze, ale najpierw prezentujemy sprzęty zaliczane do drobnego AGD, a później te większe AGD. (fot. Shutterstock).

Nasze zestawienie zamykające drugi miesiąc 2018 roku, przygotowaliśmy w nieco odmienny od poprzednich wydań sposób. Od razu podkreślamy, że dane z niniejszego i poprzednich wydań można ze sobą porównywać, bo nie zmienialiśmy najbardziej istotnego kryterium: popularności poszczególnych kategorii i występujących w nich urządzeń. Dokonaliśmy jedynie kosmetycznej zmiany ułatwiającej Wam, Drodzy Czytelnicy odbiór tego tekstu. Pierwsze pięć kategorii to najpopularniejsze drobne AGD, natomiast druga piątka obejmuje najpopularniejszy większy sprzęt AGD. Mamy nadzieję, że to ułatwi Wam dotarcie do interesujących Was produktów.

Podział na kategorie oraz ranking popularności możemy realizować co miesiąc głównie dlatego, że dysponujemy dokładnymi danymi statystycznymi dotyczącymi popularności sprzętu AGD w ujęciu całościowym. Jak wcześniej wspomniano, w tym rankingu, podobnie jak w poprzednich, znajdziecie zarówno duże jak i drobne AGD - pominęliśmy jedynie sprzęt do zabudowy. Przypominam, że dla ułatwienia podzieliliśmy drobne i duże AGD na dwie grupy po pięć kategorii każda - zaczynając ranking od drobnego AGD. W ramach każdej z grup kategorie uporządkowane są względem popularności. Najpopularniejszą kategorią drobnego AGD w lutym pozostają, podobnie jak w ubiegłym miesiącu ekspresy do kawy. Oprócz tego czterema pozostałymi popularnymi kategoriami drobnego sprzętu AGD okazały się: wypiekacze do chleba, żelazka, roboty kuchenne oraz oczyszczacze powietrza. Z kolei wśród dużego AGD po raz pierwszy od początku notowań (czyli od 5 miesięcy) na pierwszym miejscu pod względem popularności uplasowały się pralki. Lodówki - dotychczasowy lider każdego zestawienia wśród dużych AGD - zostały zepchnięte na drugie miejsce. Pozostałe trzy popularne kategorie dużego AGD to: odkurzacze parowe, odkurzacze oraz automatyczne suszarki do prania.

Uwaga "techniczna" - wartości widoczne w nawiasach (obok nazwy produktu) określają jak zmieniła się pozycja danego modelu w stosunku do poprzedniego rankingu. Na przykład (-2) oznacza spadek o dwie pozycje w stosunku do notowań z ubiegłego miesiąca. Z kolei (N) oznacza produkt nowy - wcześniej nie notowany w pierwszej dziesiątce, a (=) niezmienioną pozycję w rankingu. Brak takich symboli wskazuje, że dana kategoria pojawiła się dopiero w danym miesiącu wśród najpopularniejszych kategorii produktowych, dlatego nie ma odniesienia do ubiegłomiesięcznych notowań.

Najpopularniejsze drobne AGD

 

Ekspresy do kawy

Luty nie przyniósł już w tej kategorii tak dużych rewolucji, jak styczeń, kiedy to praktycznie wszystkie wcześniej popularne modele zostały zastąpione przez inne urządzenia. Jest trochę przetasowań, mamy zmianę lidera w tej kategorii urządzeń i wiele wskazuje na to, że Polacy polubili również ekspresy kapsułkowe.

 Krups EA8108

1. Krups EA8108 (+8)

Na pierwszym miejscu na liście najpopularniejszych ekspresów do kawy w lutym 2018 wysforował się jeden z najtańszych na polskim rynku automatycznych ekspresów ciśnieniowych. Urządzenie ma wbudowany stożkowy młynek żarnowy o trójstopniowej regulacji zmielenia ziaren. Sprzęt jest wyposażony w pojemnik na ziarna kawy o pojemności 260 gram. Ciśnienie standardowe 15 bar, pojemnik na wodę mieści 1,7 litra, dzięki czemu szybko możemy przygotować kawę nie tylko dla siebie, ale również dla rodziny czy znajomych, którzy wpadli z wizytą. 

Zobacz aktualną ofertę na ten model

2. Krups KP1006 Dolce Gusto Piccolo (+3)

Drugi pod względem popularności model to stosunkowo niedrogi ekspres kapsułkowy. Sprzęt marki Krups wyróżnia się nieszablonowym, przypominającym trochę... pingwina wzornictwem. Zaletą produktu jest również korzystanie z popularnego systemu kapsułkowego Nescafe Dolce Gusto, dzięki czemu osoby wybierające ten model nie powinny mieć najmniejszych problemów z dostępnością i zakupem stosownych kapsułek, których na rynku jest szeroki wybór. Producent podkreśla też szybkie nagrzewanie się wody do odpowiedniej temperatury parzenia (w 30 sekund) oraz chwali się automatycznym trybem uśpienia aktywowanym po 5 minutach bezczynności, co pozwala zaoszczędzić energię. Ciśnienie 15 bar, pojemność zbiornika na wodę: 0,6 litra.

Zobacz aktualną ofertę na ten model

3. Amica Espris CD1011 (-1)

Na ostatnim miejscu podium model polskiego producenta, zepchnięty z osiągniętej w ubiegłym miesiącu drugiej lokaty. Ekspres Amica to zarazem jeden z najtańszych ekspresów kolbowych w ogóle dostępnych na polskim rynku i najtańszy wśród wymienionych tu urządzeń w tej kategorii produktów. Cena nieznacznie przekraczająca 100 złotych istotnie czyni ten sprzęt zaskakująco atrakcyjnym cenowo. Pamiętajmy jednak że nie jest to ekspres automatyczny. Niemniej ma on funkcje charakterystyczne dla ciśnieniowych ekspresów kolbowych, jest tu ruchoma dysza podająca parę (pozwala zrobić piankę mleczną) lub wrzątek (np. do zaparzenia herbaty). Ze względu na małą pojemność zbiornika na wodę (tylko 0,254 ml) model ten moglibyśmy nazwać "jednoosobowym".

Zobacz aktualną ofertę na ten model

4. Bosch TAS1402 (-1) - przejdź do oferty na ten model

5. Saeco Lirika One Touch Cappuccino (N) - przejdź do oferty na ten model

6. Krups KP1108 (+1) - przejdź do oferty na ten model

7. Saeco Lirika Base Black (N) - przejdź do oferty na ten model

8. Russell Hobbs 22000 Chester Grind&Brew (N) - przejdź do oferty na ten model

9. Zelmer 13Z012 / ZCM2150 (N) - przejdź do oferty na ten model

10. Saeco Incanto HD8917/09 - przejdź do oferty na ten model

 

Wypiekacze do chleba

Tej kategorii jeszcze w naszym rankingu nie odnotowywaliśmy, jednak dobrze uzupełnia się ona z ekspresami do kawy, w końcu pyszna kawa ze świeżo wypieczonym pieczywem to propozycja, której nieliczni odmówią. Pod względem popularności wyróżniają się w tej kategorii produkty marki Zelmer. Wypiekacze tej marki okupują całe podium w lutowym rankingu w swojej kategorii. Na dalszych miejscach jest już większe zróżnicowanie, zobaczcie zresztą sami.

 Zelmer BM1000

1. Zelmer BM1000 / ZBM1000

Liderem rankingu popularności wśród wypiekaczy do chleba jest model popularnej marki Zelmer. Urządzenie oferuje użytkownikowi 11 automatycznych programów pozwalających wypiec bardzo różne rodzaje pieczywa, w zestawie oprócz pojemnika na chleb otrzymujemy również akcesoria ułatwiające pieczenie innych rodzajów ciast, bułek, półbagietek itp. Dzięki automatycznemu dozownikowi dodatków za pomocą tego sprzętu można przygotować chleb z dowolnymi, ulubionymi przez użytkownika dodatkami. Sprzęt oferuje funkcję pieczenia produktów bezglutenowych. Sprzęt wyposażono również w funkcję opóźnionego startu (do 15 godzin). Moc urządzenia 650 W, pojemność 1000 gram.

Zobacz aktualną ofertę na ten model

2. Zelmer 43Z010 / ZBM0990

Na drugim miejscu znalazł się produkt tańszy od lidera tej samej marki. Mimo niższej ceny sprzęt oferuje aż 12 automatycznych programów. Urządzenie jest bardzo proste w obsłudze, w stosunku do poprzedniego modelu nie mamy tu rusztu na bagietki. Obudowa ze stali nierdzewnej jest łatwa do utrzymania w czystości, jak również forma na ciasto oraz mieszadło zostały pokryte nieprzywierającą powłoką, co ułatwia ich czyszczenie. Pojemność tego modelu to 900 gram pieczywa. Moc 450 W.

Zobacz aktualną ofertę na ten model

3. Zelmer BM1600 / ZBM1600

Na trzecim miejscu ponownie model Zelmer. Tym razem jest to najdroższe, ale też naszym zdaniem najbardziej funkcjonalne i najnowocześniej wyglądające urządzenie spośród tych na podium. Sterowanie sensorowe (dotykowe), wyświetlacz LCD, aż 13 programów automatycznego wypieku różnych rodzajów pieczywa. W zestawie otrzymujemy dwie wymienne formy do pieczenia, prostokątną (np. na chleb razowy) i okrągłą (na ciasta czy okrągłe bochenki chleba). Moc urządzenia to 650 W, pojemność 1000 gram.

Zobacz aktualną ofertę na ten model

4. Panasonic SD-ZB2512KXE - przejdź do oferty na ten model

5. Tefal PF6118 - przejdź do oferty na ten model

6. Clatronic BBA3505 - przejdź do oferty na ten model

7. First Austria FA5152 - przejdź do oferty na ten model

8. Eta 2147 Duplica Vital - przejdź do oferty na ten model

9. Concept PC5040 - przejdź do oferty na ten model

10. Kenwood BM450 - przejdź do oferty na ten model

 

Żelazka

W ubiegłym miesiącu ta kategoria urządzeń nie była notowana w naszym rankingu popularności, ale teraz odnotowała swój powrót po miesięcznej nieobecności i to od razu na trzecim miejscu wśród drobnego AGD. Zwracamy uwagę, że kategoria ta jest nieco szersza i obejmuje również parownice pionowe, jednak ich funkcja jest podobna jak klasycznych żelazek, chodzi o to, by nasze ubrania wyglądały elegancko. To właśnie parownice są najpopularniejszymi urządzeniami w tej kategorii - okupują podium. W pierwszej dziesiątce nie brakuje jednak także klasycznych żelazek

 Philips GC565-95

1. Philips GC565/95 ClearTouch Air

Najpopularniejszym urządzeniem w lutym, w kategorii żelazek okazała się parownica marki Philips. Sprzęt oferuje moc 2200 W, zbiornik wody o pojemności aż 1,2 litra, 3 poziomuy strumienia pary. W zestawie ze sprzętem otrzymujemy wieszak, uchwyt do plis oraz rękawicę, dzięki której podczas zabiegów pielęgnujących naszą odzież nie poparzymy się parą. Ciekawostką jest funkcja Hang&Lock blokująca wieszak i zapewniająca stabilność prasowanej odzieży, co ułatwia usuwanie zagnieceń parą. Dodatkowa funkcja usuwania kamienia pozwala znacznie przedłużyć okres eksploatacji sprzętu.

Zobacz aktualną ofertę na ten model

2. Clatronic TDC3432

Na drugim miejscu mamy ponownie parownicę, jest to jednak produkt znacznie mniej zaawansowany, ale też znacznie tańszy od lidera. Urządzenie ma moc 1500 W, zbiornik na wodę ma pojemność 1,2 litra. Urządzenie nie posiada żadnego systemu antywapiennego, nie ma również funkcji automatycznego doboru temperatury. Niemniej dla osób, które mają doświadczenie z używaniem parownic, ten sprzęt może być użyteczny.

Zobacz aktualną ofertę na ten model

3. Saturn ST-CC0231

Na ostatnim stopniu podium mamy ponownie parownicę i jest to znowu sprzęt wyróżniający się przede wszystkim niską ceną (jeszcze niższą od poprzednika). Urządzenie oferuje moc 1750 W, charakterystyczny jest też duży zbiornik na wodę o pojemności aż 2,1 litra. To żelazko pionowe ma regulację pary. W zestawie z urządzeniem otrzymujemy szczotkę do ubrań oraz składany wieszak. Jest to prosty i tani model pozbawiony wielu udogodnień, np. automatycznego wyłącznika, automatycznego doboru temperatury, czy funkcji antywapiennych i samoczyszczących. Jednak osoba, która wie jak używać parownic poradzi sobie z tym sprzętem.

Zobacz aktualną ofertę na ten model

4. Philips GC4527/00 - przejdź do oferty na ten model

5. Philips GC9682/80 - przejdź do oferty na ten model

6. Saturn ST-CC 0227 - przejdź do oferty na ten model

7. Princess 01.332834.01.001 - przejdź do oferty na ten model

8. Jiffy J-2000 Pink JIF000004 - przejdź do oferty na ten model

9. Bosch TDI903231A - przejdź do oferty na ten model

10. Camry CR5020 - przejdź do oferty na ten model

 

Roboty kuchenne

Robot kuchenny to sprzęt przydatny w każdej kuchni, może nie wykorzystujemy go do każdego posiłku, ale gdy w perspektywie rodzinne spotkanie, czy zbliżające się święta (wszak Wielkanoc już za miesiąc) tego typu sprzęt staje się nieodzownym pomocnikiem. Zdecydowanym liderem w rankingu są produkty marki Bosch. Niemiecki producent w pierwszej dziesiątce popularności ma aż siedem produktów, to o dwa więcej niż w ubiegłomiesięcznych notowaniach.

 Bosch MUM54251

1. Bosch MUM54251 (=)

Sprzęt Boscha utrzymał pozycję lidera ze stycznia. To urządzenie które trudno zaliczyć do najtańszych, ale śmiało może stawać w szranki w kategorii najbardziej funkcjonalnych robotów kuchennych. Model MUM54251 to duża wydajność, duża moc (900 W) i przede wszystkim bardzo duża liczba akcesoriów. Za pomocą tego urządzenia można przygotować praktycznie dowolny rodzaj ciast, pokroić warzywa, owoce i inne produkty spożywcze, w zestawie znajdzie się też wyciskarka do cytrusów czy maszynka do mięsa. Duża misa o pojemności 3,9 litra pozwoli przygotować wspaniały posiłek dla całej rodziny. Robot wyróżnia się aż 7-stopniową regulacją prędkości i dodatkowo możliwością pracy pulsacyjnej.

Zobacz aktualną ofertę na ten model

2. Zelmer ZFP1100C (=)

Produktowi marce Zelmer również udało się utrzymać pozycję wicelidera z ubiegłego miesiąca. Jest to urządzenie jeszcze mocniejsze (moc 1000 W), od powracającego na pierwszą lokatę modelu Boscha, a przy tym znacznie tańsze. Nic dziwnego, że wciąż jest bardzo popularne. Należy jednak pamiętać, że w tym przypadku nie otrzymujemy aż tak bogatego zestawu akcesoriów jak w przypadku lidera. Robot marki Zelmer wyróżnia się aż 12 stopniową regulacją prędkości. Dostępne w zestawie mieszadła poruszają się ruchem planetarnym.

Zobacz aktualną ofertę na ten model

3. Kenwood KM287 (=)

Na trzecim miejscu także bez zmian. Robot Kenwood Prospero KM287 to kompaktowy kulinarny pomocnik. Jest to robot planetarny. Sprzęt wyposażono w silnik o mocy 900 W. Do dyspozycji użytkownika jest 6 prędkości pracy + praca pulsacyjna. Wraz z robotem otrzymujemy pojemną, 4,3-litrową misę. Urządzenie może pełnić również rolę maszynki do mięsa, malaksera, wyciskarki, blendera, sokowirówki i młynka uniwersalnego.

Zobacz aktualną ofertę na ten model

4. Bosch MUM52120 (=) - przejdź do oferty na ten model

5. Bosch MCM62020 (+5) - przejdź do oferty na ten model

6. Bosch MUM58L20 (N) - przejdź do oferty na ten model

7. Bosch MUM58420 (N) - przejdź do oferty na ten model

8. Bosch MUM48R1 (-3) - przejdź do oferty na ten model

9. Kenwood KVL6320S (N) - przejdź do oferty na ten model

10. Bosch MUM58364 (-1) - przejdź do oferty na ten model

 

Oczyszczacze powietrza

Obecność tej kategorii sprzętu wśród najpopularniejszych rodzajów urządzeń nas nie dziwi, wobec stanu powietrza w polskich miastach. Zwłaszcza w sezonie grzewczym. Cieszy to, że konsumenci coraz w większym stopniu interesują się własnym zdrowiem i chcą dbać o jakość powietrza, którym oddychają oni i ich bliscy. Jednak jeszcze lepszym rozwiązaniem byłoby, gdybyśmy nie musieli w ogóle ich kupować, a powietrze w naszych miastach było po prostu czyste. Niestety, póki co ten scenariusz nie będzie zrealizowany w najbliższej przyszłości, musimy zatem polegać na oczyszczaczach. Jakie były najpopularniejsze w lutym? Poniżej odpowiedź na to pytanie. Mamy nieznaczne przetasowania, ale w stosunku do poprzedniego notowania lider nie uległ zmianie.

 xiaomi mi air purifier 2

1. Xiaomi Mi Air Purifier 2 (=)

Najpopularniejszym oczyszczaczem powietrza w lutym pozostaje zdobywający szturmem rynek produkt chińskiej marki Xiaomi. Oczyszczacz ten jest całkiem wydajnym urządzeniem, jego współczynnik CADR (Clean Air Delivery Rate) informujący o tym, ile powietrza skutecznie przefiltruje to urządzenie w ciągu godziny wynosi 310 metrów sześciennych na godzinę. Oznacza to, że za pomocą tego sprzętu bez większych problemów oczyścimy powietrze w pomieszczeniu o powierzchni 20-30 m2. Oczyszczacz Xiaomi jest oczyszczaczem mechanicznym wielowarstwowym. Oznacza to że powietrze jest zasysane mechanicznie przeze wentylator i przechodzi przez system filtracyjny składający się z kilku (w tym przypadku z trzech) filtrów. Dodatkową zaletą jest bardzo prosta obsługa urządzenia za pomocą jednego przycisku, a także dodatkowe funkcje i informacje jakie możemy uzyskać łącząc urządzenie z aplikacją Mi Home w telefonie. Jednocześnie jest to jeden z najtańszych, wielowarstwowych oczyszczaczy o dużej wydajności dostępnych na rynku polskim.

Zobacz aktualną ofertę na ten model

2. Rowenta PU6020 (N)

Na drugim miejscu zupełna nowość (w sensie obecności na naszej liście, sam produkt jako taki nowością nie jest), wcześniej przez nas nie notowana. Urządzenie filtruje powietrze, nie ma wbudowanej dodatkowej funkcji nawilżania. Oferuje wskaźnik poziomu zanieczyszczenia powietrza. Jest to oczyszczacz wielostopniowy (podobnie ja pozostałe dwa na podium rankingu w tej kategorii), wyposażony w filtr węglowy, HEPA, wstępny i specjalny filtr NanoProtect, który wg producenta świetnie radzi sobie z zatrzymywaniem formaldehydów. Urządzenie ma również wbudowany czujnik gazu, oferuje tryb nocny (cicha praca). Wydajność CADR: 345 m3/godz.

Zobacz aktualną ofertę na ten model

3. Sharp KCA50EUW (-1)

Na trzecim miejscu sprzęt sporo droższy od lidera, ale też zauważalnie wydajniejszy (CADR: 450 m3/godz.) i oferujący unikalne (opatentowane przez firmę Sharp) funkcje takie jak np. technikę jonizacji PlasmaCluster. Więcej na temat tego rozwiązania przeczytacie w artykule pt. "Tajniki zdrowej jonizacji" w naszym serwisie. Model marki Sharp, oprócz tego, że skutecznie oczyszcza, to na dodatek umożliwia również dezynfekowanie, odgrzybianie i nawilżanie pomieszczeń. Jest to również sprzęt wyróżniający się bardzo małą częstością wymaganej wymiany filtrów. Na przykład w wielu innych oczyszczaczach (w tym również w modelu Xiaomi) filtry trzeba zmieniać mniej więcej co pół roku. Zespół filtrujący w oczyszczaczu Sharpa można wymieniać co dziesięć lat. To zauważalnie zmniejsza koszty eksploatacji i w efekcie równoważy wyższą cenę tego urządzenia w stosunku do innych modeli. Sprzęt zdecydowanie godny polecenia (recenzję tego modelu przeczytacie w naszym serwisie).

Zobacz aktualną ofertę na ten model

4. Webber AP8400 (-1) - przejdź do oferty na ten model

5. Sharp KCA60EUW (N) - przejdź do oferty na ten model

6. Daikin MC70L (-2) - przejdź do oferty na ten model

7. Sharp KCA40EUW (+2) - przejdź do oferty na ten model

8. Sharp KC930EUW (N) - przejdź do oferty na ten model

9. Philips AC3256/10 (-2)przejdź do oferty na ten model

10. Electrolux EAP450 - przejdź do oferty na ten model

 

Najpopularniejsze duże AGD

 

Pralki

Wśród pralek w kolejnym miesiącu bardzo mało zmian na podium, nieco przesunięć na dalszych lokatach. Pozycja lidera wciąż we władaniu sprzętu marki Bosch. Również w lutym 2018 roku najpopularniejszą marką wśród pralek automatycznych okazał się Electrolux. W dziesiątce najpopularniejszych modeli aż pięć jest sygnowanych szwedzką marką AGD. 

 Bosch WLG24261PL

1. Bosch WLG24261PL (=)

To najpopularniejsza pralka od pięciu miesięcy, od początku naszych notowań. To nie jest topowy model w ofercie Boscha, ale patrząc na jej parametry można dojść do wniosku, że konsumenci wybierający ten model dokonują jak najbardziej świadomego wyboru. Urządzenie wyróżnia się klasą A+++, zużywa 131 kWh rocznie (przy założeniu 220 cykli prania w temp. 60°C i 40°C dla programu "Bawełna"). Załadunek klasyczny: 5 kg odzieży. Pralka rocznie pobiera 8800 litrów wody. Maksymalna prędkość wirowania jaką możemy ustawić w tym modelu to 1200 obr./min. Najszybszy program trwa kwadrans.

Zobacz aktualną ofertę na ten model

2. Electrolux EWT0862IDW (=)

Na drugim miejscu, podobnie jak od dwóch miesięcy mamy pralkę ładowaną od góry. Jest to kompaktowy model automatycznie dopasowujący czas prania oraz zużycie wody i detergentu do wielkości załadunku. Maksymalny wsad to 6 kg. Klasa energetyczna A++, roczne zużycie prądu na poziomie 167 kWh, wody: 8990 litrów. Dzięki szerokości wynoszącej tylko 40 cm, pralka ta zmieści się również w mniejszych pomieszczeniach. 

Zobacz aktualną ofertę na ten model

3. Electrolux EWS11052NDU (+2)

Na ostatnim stopniu mamy zmianę, model Electroluksa zastąpił innego Electroluksa. Mamy tu do czynienia z pralką ładowaną od frontu, wsad maksymalny 5kg, klasa energetyczna A++. Jak wiele innych modeli Electrolux również i ta pralka wyposażona jest w funkcję TimeManager pozwalającą dostosować czas prania. Program Mini pozwala odświeżyć odzież w 20 minut. Model ten jest również najtańszą pralką w pierwszej trójce. Prędkość wirowania 1000 obr./min.

Zobacz aktualną ofertę na ten model

4. Electrolux EWS1266CI (-1) - przejdź do oferty na ten model

5. Candy Aqua 1041D1 (+2) - przejdź do oferty na ten model

6. Bosch WVH 30542 EU (-2) - przejdź do oferty na ten model

7. Electrolux EWT1266ELW (+1)przejdź do oferty na ten model

8. Indesit IWD 61051 (-2) - przejdź do oferty na ten model

9. Bosch WAB2028SPL (N) - przejdź do oferty na ten model

10. Electrolux EWF 1287 EMW - przejdź do oferty na ten model

 

Lodówki

Najpopularniejsze są typowe modele w układzie pionowym z komorą chłodziarki z górnej części i z zamrażarką w dolnej. W lutym zmiany zarówno na podium jak i na dalszych miejscach. Z pozycji lidera model marki Bosch zepchnął Samsunga, jednocześnie na podium pojawił się produkt Whirlpoola. Jednak to wciąż Samsung ma najwięcej, bo aż pięć modeli w pierwszej dziesiątce popularności w tej kategorii. 

Bosch KGV36KL32

1.Bosch KGV36KL32 (+1)

Ostatni raz model marki Bosch był liderem w październiku ub. roku. Teraz powraca na szczyt listy popularności. Sprzęt Boscha ma pojemność 308 litrów (214 l chłodziarka oraz 94 l zamrażarka), pracuje cicho (39 dB), ma wysoką klasę energetyczną (A++; rocznie zużyje 226 kWh) i jest atrakcyjny cenowo, choć tym razem nie jest to najtańsza lodówka na podium. 

Zobacz aktualną ofertę na ten model

2.Whirlpool BLF5121OX (+2)

Na drugim stopniu podium uplasował się model, który przez ostatnie dwa miesiące ostro piął się w górę rankingu. Jest to najtańsza lodówka na podium - jej cena nieznacznie przekracza 1000 zł. Sprzęt ma pojemność całkowitą 271 litrów, klasa efektywności A+. Jest to sprzęt bezszronowy (system Less Frost), sterowany elektronicznie.

Zobacz aktualną ofertę na ten model

3. Samsung RB 29 FERNDSS (=)

Na ostatnim stopniu podium model Samsunga, notowany w poprzednim rankingu na tej samej pozycji. Sprzęt koreańskiej marki jest minimalnie mniejszy od lidera, ale pojemniejszy od sprzętu Whirlpoola (192 litry chłodziarka, 98 litrów zamrażarka), jest to lodówka bezszronowa (No Frost), charakteryzująca się klasą energetyczną A+. Rocznie ten model zużyje 272 kWh energii. Również ten model pracuje cicho (39 dB). 

Zobacz aktualną ofertę na ten model

4. Samsung RB31FERNCSA (-3) - przejdź do oferty na ten model

5. Samsung RB37J5925SS (=) - przejdź do oferty na ten model

6. Samsung RB41J7839S4 (=) - przejdź do oferty na ten model

7. Bosch KGV33VW31E (+3) - przejdź do oferty na ten model

8. Samsung RB37J5000SA (N) - przejdź do oferty na ten model

9. Amica FK299.2FTZXAA (=) - przejdź do oferty na ten model

10. Beko CSA 22021 (-3) - przejdź do oferty na ten model

Odkurzacze/mopy parowe

To zupełnie nowa kategoria w naszym rankingu, wcześniej odkurzacze parowe, czy też mopy parowe ani razu nie trafiły do naszego rankingu. W lutym to się zmieniło. Pod względem produktów najwięcej w pierwszej dziesiątce znajdziemy urządzeń marki Karcher (trzy), ale nie jest to znacząca przewaga - na liście najpopularniejszych sprzętów w tej kategorii znajdziemy wiele marek.

Karcher  FC 5 1.055-500.0a 

1. Karcher  FC 5 1.055-500.0a

Najpopularniejszym odkurzaczem/mopem parowym okazał się sprzęt popularnej w porządkach marki Karcher. Urządzenie umożliwia mopowanie podłóg bez konieczności wcześniejszego ich odkurzania na sucho, jednocześnie zasysa suche i mokre zanieczyszczenia. Dzięki funkcji samooczyszczania pady obracające się na głowicy odkurzacza długo zachowują czystość. Oczywiście w końcu się pobrudzą, ale wtedy można je łatwo zdemontować i uprać. Sprzęt jest funkcjonalny, ale też najdroższy na podium.

Zobacz aktualną ofertę na ten model

2. Vileda 146574

Na drugim miejscu produkt marki Vileda. Producent zachwala ten mop parowy krótkim czasem jego rozgrzewania. Urządzenie jest gotowe do pracy w 15 sekund po włączeniu. Jest lekkie i łatwe do przenoszenia. Nie jest aż tak funkcjonalne jak lider tego zestawienia, ale jest za to znacznie od niego tańsze. Uwaga, producent zastrzega, że produktu można używać na podłogach takich jak płytki, panele, podłogi drewniane olejowane czy bejcowane, ale nie podłogi lakierowane! Dzięki dodatkowej nakładce można tym sprzętem również czyścić dywany.

Zobacz aktualną ofertę na ten model

3. Clatronic DR 3539

Na ostatnim stopniu podium mamy sprzęt najprostszy i najtańszy z całej dziesiątki. Jest to mop parowy o podstawowej funkcjonalności. Gorąca para skutecznie oczyści i zdezynfekuje różne rodzaje podłóg.

Zobacz aktualną ofertę na ten model

4. Severin 7182 - przejdź do oferty na ten model

5. Zelmer VC1260 Puris - przejdź do oferty na ten model

6. Karcher SC 1020 - przejdź do oferty na ten model

7. Black & Decker FSM1630-QS - przejdź do oferty na ten model

8. Ariete Steam Mop 4164 - przejdź do oferty na ten model

9. Karcher SC 3.100 - przejdź do oferty na ten model

10. Black & Decker FSMH1321 - przejdź do oferty na ten model

Odkurzacze

W przypadku odkurzaczy sytuacja dotychczas była nadzwyczaj stabilna, ale w lutym doszło do pewnych przetasowań. Z pozycji lidera został zepchnięty dotychczasowy produkt marki Zelmer, nie powinno to jednak zmartwić tego producenta, gdyż na to miejsce wskoczył inny produkt tej samej marki. Zelmer rządzi w odkurzaczach, w pierwszej dziesiątce jest aż pięć produktów tej marki.

 Zelmer Active Go ZVC227SK

1. Zelmer Active Go ZVC227SK (N)

Liderem lutowego zestawienia najpopularniejszych odkurzaczy został model, który wcześniej nie był odnotowywany wśród dziesięciu najpopularniejszych tego typu produktów. Jest to prosty (i dość tani) odkurzacz workowy o niewielkich gabarytach. Urządzenie wyposażone jest w filtr EPA (nieco mniej skuteczny od filtrów HEPA), długość przewodu 6 metrów. Pojemność worka to 1 litr, moc silnika 700 W, klasa energetyczna A.

Zobacz aktualną ofertę na ten model

2. Zelmer ZVC425HT (-1)

Pełna nazwa tego modelu to Zelmer Jupiter ZVC425HT. Jest to odkurzacz workowy cieszący się dużą popularnością już od dłuższego czasu - był liderem zestawienia w swojej kategorii od początku naszych notowań (od 5 miesięcy), dopiero w lutym został zepchnięty z piedestału. Model ten wyposażony jest w najwyższej skuteczności filtr HEPA H13. Pojemny worek (4 litry) pozwala odkurzać większą przestrzeń bez konieczności jego wymiany. W zestawie znajdziemy przydatną turboszczotkę (przydatne dla miłośników futrzanych pupili), a w obudowie odkurzacza ukryto zmyślny schowek na akcesoria. Klasa efektywności energetycznej: B, reemisji kurzu: A, skuteczność na dywanach: C, skuteczność na podłogach twardych: A.

Zobacz aktualną ofertę na ten model

3. Bosch BBHMOVE6N (+5)

Na ostatnim stopniu podium znalazł się bezprzewodowy odkurzacz kolumnowy (pionowy) niemieckiej marki Bosch. Sprzęt jest wyposażony w akumulator Ni-MH 18V, zapewniający - według producenta - maksymalny czas pracy 36 minut. Nie jest to szczególnie dobry wynik, nasze wątpliwości budzi również typ zastosowanej baterii. Akumulatory Ni-MH są mniej efektywne od tych litowo-jonowych i charakteryzują się efektem "pamięci" oraz długim czasem ładowania. Producent podaje, że ten sprzęt trzeba ładować przez 16 godzin. Sprzęt jest tani, ale przez zastosowany typ akumulatora jest mniej praktyczny od droższych modeli odkurzaczy pionowych wyposażonych w akumulatory li-ion.

Zobacz aktualną ofertę na ten model

4. Philips FC6409/01 (-2) - przejdź do oferty na ten model

5. Blaupunkt VCC 301 (N) - przejdź do oferty na ten model

6. Zelmer ZVC305ST (-3) - przejdź do oferty na ten model

7. Camry CR7023 (-2) - przejdź do oferty na ten model

8. Zelmer 829.0 ST / ZVC722ST Aquos (-1) - przejdź do oferty na ten model

9. Sencor SVC190R (N) - przejdź do oferty na ten model

10. Zelmer ZVC165YF (N) - przejdź do oferty na ten model

Suszarki do prania

Automatyczne suszarki do wypranej odzieży to kolejna nowa kategoria w lutowym rankingu AGD. Ostatni raz tę kategorię produktów odnotowywaliśmy w październikowym rankingu. Wygląda jednak na to, że suszarki do prania cieszą się ponownie większym zainteresowaniem konsumentów. Najpopularniejszą suszarką okazał się produkt marki Samsung, a najpopularniejszym producentem w pierwszej dziesiątce Bosch.

Samsung DV90M6200CW

1. Samsung DV90M6200CW

Najpopularniejszą suszarką do prania w lutym 2018 okazał się produkt popularnej, koreańskiej marki. Jest to suszarka kondensacyjna z pompą ciepła, wolnostojąca, o pojemności znamionowej 9 kg. Urządzenie jest sterowane elektronicznie, wyposażone jest w wyświetlacz LCD. Ilość programów: 14. Czujnik wilgotności, wskaźnik postępu programu, filtr 2 w 1, sygnał końca pracy, zabezpieczenie przed dziećmi. W klasie energetycznej A+++. Roczne zużycie energii (kWh/rok): 194.

Zobacz aktualną ofertę na ten model

2. Bosch WTW85461PL

Na drugim model niemieckiej marki, nieco tańszy od poprzednika, a przy tym mamy tu do czynienia z suszarką kondensacyjną wyposażoną w pompę ciepła. Klasa energetyczna A++. Urządzenie jest też wyposażone w samoczyszczący się wymiennik ciepła nie wymagający jakiejkolwiek konserwacji przez cały okres życia urządzenia.

Zobacz aktualną ofertę na ten model

3. Beko DPY 8506 GXB1

Na ostatnim stopniu podium również znalazła się suszarka kondensacyjna z pompą ciepła wyróżniająca się najwyższą klasą energetyczną A+++. Jest to przy tym model nieco tańszy od lidera. Suszarka podobnie jak powyższe modele wyposażony jest w cichy i trwały silnik inwerterowy. Ciekawostką jest program Mini, który pozwala wysuszyć 1 kg prania zaledwie w 30 minut.

Zobacz aktualną ofertę na ten model

4. Bosch WTG 86400 PL - przejdź do oferty na ten model

5. Electrolux EDP12074PDW - przejdź do oferty na ten model

6. Beko DS7433RX - przejdź do oferty na ten model

7. Candy CS4 H7A1DE-S - przejdź do oferty na ten model

8. Samsung DV90M5200QW - przejdź do oferty na ten model

9. Bosch WTY87783PL - przejdź do oferty na ten model

10. Indesit IDV 75 - przejdź do oferty na ten model

Komentarze
antybolszewik
4 marca 2018, 12:27
A ile kosztuje miejsce w pierwszej piątce rankingu?
3
zimowy koles
4 marca 2018, 13:29
Stek bzdur i zwykła reklama szajsu !!!!!!!!!!!!
Żaden sprzęt AGD nie wystarczy na dłużej niż 10 lat bo tak jest zrobiony przez producentów.
3
trabik601
4 marca 2018, 13:59
@zimowy koleś - z jednym wyjątkiem - Miele. Ich pralki wytrzymują dużo dłużej
-1
wjedrzejak
4 marca 2018, 15:41
Dobre chłodziarki, lodówki to robił kiedyś Polar. Moi starsi mają taką od czterdziestu lat i nadal śmiga. Ten chłam dzisiejszy polata w porywach dychę, a najczęściej daje ciała kilka tygodni po gwarancji.
1
toja11
4 marca 2018, 15:47
Podzieliłem się kiedyś moją opinią o zmywarce electrolux, podając ilość napraw na gwarancji, problemy i wady. Moja opinia została przez serwis ceneo uznana za niemerytoryczną i archiwizowana.
0
justyna.cz
5 marca 2018, 06:31
Ściema z tym rankingiem, bardzo mocno promowana Niemiecka marka, ile trzeba zapłacić za taki ranking??
0
brutus14
5 marca 2018, 11:23
Witam !!!
To co autor napisal w tytule ze:
"URZADZENIE CZESTO KUPUJE SIE NA CALE ZYCIE"
jest wierutnym KLAMSTWEM na oglupienie potencjalnego KLIENTA. Wszyscy WIEMY ze TERAZ firmy produkuja swoje wyroby tak zeby po kilku latach urzytkowania wyladowaly one na SMIETNIKU gdyz nawet naprawa jest NIEMOZLIWA lub NIEOPLACALNA!!!
Kiedys RZECZYWISCIE produkowano sprzet DLUGOWIECZNY teraz jest to sprzet tak zwany JEDNORAZOWY i jest
oni NIETRWALY ze wzgledow EKONOMICZNYCH. Zastanowcie sie co by sie STALO z firma produkujaca urzadzenia
dzialajace DZIESIATKI lat? Po NASYCENIU rynku taka firma MUSIALABY oglosic BANKRUCTWO ze wzgledu na niska
SPRZEDAZ !!!
0
Zaloguj się, by móc komentować