Skąpiec.pl | 24 lutego 2018, 17:00

Ranking 5 najpopularniejszych krajalnic

Każdy, kto próbował kroić nożem ser lub chleb, wie, że nie jest to zadanie należące do najłatwiejszych. Bardzo łatwo jednak można się podczas tej czynności skaleczyć, szczególnie gdy używamy do tego nieodpowiedniego lub tępego noża. Z pomocą przychodzą nam oczywiście producenci sprzętu AGD ze swoją ofertą krajalnic. 

Krajalnica to urządzenie, które zapewni nam zawsze skuteczne i bezpieczne krojenie wszelkich produktów spożywczych. Co więcej otrzymamy również plasterki konkretnej i równej grubości, co jest niemal niemożliwe przy krojeniu ręcznym. Posiadając krajalnicę w swojej kuchni możemy wybierać produkty w całości, a to oznacza, że będą one dłużej świeże i smaczniejsze. Poniżej przygotowaliśmy zestawienie pięciu najpopularniejszych krajalnic do domowego użytku. Dane czerpaliśmy z porównywarki cen Skąpiec.pl

Graef Evo E 20 EU

Graef Evo E 20 EU

Na pierwszym miejscu znajduje się produkt niemieckiej firmy Graef. Jest to krajalnica, która przyciąga wzrok swoim nowoczesnym wzornictwem i szklaną płytą u podstawy. Wyposażona jest w ząbkowane ostrze ze stali nierdzewnej, polerowane elektrolitycznie o średnicy 17 cm. Grubość krojonych plasterków możemy ustalić w przedziale pomiędzy 0 - 20 mm. Na pochwałę zasługuje energooszczędny 45 watowy silnik oraz jego cicha praca. Rodzice nie muszą martwić się o swoje pociechy, bo urządzenie posiada odpowiednie zabezpieczenia. Wysokość cięcia krajalnicy wynosi 140 mm, a długość 225 mm. Sprawdź ofertę.


Clatronic MA3585

Clatronic MA3585

Drugie miejsce należy do urządzenia ponad dwukrotnie tańszego od modelu z miejsca pierwszego. Charakteryzuje się niewygórowanym wzornictwem, ale nie wygląd jest najważniejszy w przypadku tych urządzeń. Istotne jest, że posiada duży, nierdzewny nóż ze stali szlachetnej o średnicy 190 mm. Niemal całe urządzenie zostało wykonane z metalu, oprócz plastikowych przełączników i aluminiowej obudowy silnika. Mamy do dyspozycji tutaj bezstopniowe ustawianie grubości krojenia od 0 -15 mm, szynę na resztki z ochroną palców oraz stół pomocniczy ze stali nierdzewnej. Silnik ma moc 150 W. Sprawdź ofertę.

Gorenje R506E

Gorenje R506E

Na trzecim miejscu znalazła się krajalnica od firmy Gorenje. Producent chwali się w przypadku tego modelu najwyższą jakością wykonania i gwarancją niezawodności. Wygląd jest nieco ciekawszy niż poprzedniego modelu, ale nadal odstaje od nowoczesnej krajalnicy z miejsca pierwszego. Obudowa wykonana jest z metalu z dodatkiem gumowych, antypoślizgowych nóżek. Silnik w niej umieszczony ma moc 150 W. Ostrze jest wykonane ze stali nierdzewnej, a grubość krojenia można regulować między 0 -15 mm. Sprawdź ofertę.

Sencor SFS1000WH

Sencor SFS1000WH

Dwa ostatnie miejsca to krajalnice należące do najtańszej klasy prostych urządzeń. Sprzęt marki Sencor charakteryzuje się mniejszymi rozmiarami i mocą około 100 W. Posiada zdejmowany nóż ze stali nierdzewnej, składaną płytę główną oraz zdejmowaną prowadnicę z blokadą. Podajnik dociskowy jest bezpieczny dla naszych palców. Krajalnica posiada też zabezpieczenie przed włączeniem przez dzieci. Jeżeli chodzi o grubość krojenia to jest ona regulowana w zakresie 0 - 15 mm. Urządzenie będzie odpowiednie dla tych, którzy za niewielkie pieniądze chcą ułatwić sobie codzienne przygotowywanie posiłków dla najbliższej rodziny. Sprawdź ofertę.

Esperanza EKM017W

Esperanza EKM017W

Zestawienie najpopularniejszych krajalnic zamyka produkt marki Esperanza, który przy odrobinie szczęścia kupić można nawet za ok. 100 zł. Silnik tej krajalnicy ma moc 150 W i w połączeniu z nożem ze stali nierdzewnej jest w stanie pokroić produkty spożywcze na plasterki grubości od 0 - 15 mm. Wybierając tańszy sprzęt trzeba mieć świadomość pewnych ograniczeń. Przede wszystkim to urządzenie może działać bez przerwy 5 minut, po czym przerwa przed kolejnym uruchomieniem musi trwać około 30 minut. Dla mniejszej rodziny taki czas działania będzie jednak w zupełności wystarczający. Sprawdź ofertę.

A może inny model?

Jeżeli zastanawiacie się jakie produkty znajdują się obecnie na kolejnych miejsca popularności lub chcecie obejrzeć również krajalnice innych producentów, to zachęcamy do sprawdzenia całej obszernej oferty tych urządzeń ze sklepów internetowych - sprawdź całą ofertę.

Komentarze
Zaloguj się, by móc komentować