Skąpiec.pl | 12 marca 2018, 12:36

Pralko-suszarki - czy warto? Oto 10 popularnych modeli

Każda pani domu ma do swojej dyspozycji wiele sprzętów, które znacznie ułatwiają życie i wykonywanie domowych obowiązków. Jednym z takich sprzętów jest zdecydowanie pralko-suszarka. Czy jej zakup naprawdę się opłaci?

Czytając opinie o tych urządzeniach nie da się nie zauważyć, że prawie zawsze są one pozytywne. Na pewno będzie to doskonała inwestycja, jeśli masz dość rozwieszania mokrych ubrań w różnych miejscach domu. Najszybciej docenisz ją w dni z ograniczonym lub znikomym działaniem kaloryferów. Jak zatem działa pralko-suszarka?

Pralko-suszarka łączy w sobie funkcję pralki i suszarki. Trzeba jednak pamiętać, że w pralko-suszarce można wysuszyć jednorazowo tylko połowę wypranego ładunku. W tym urządzeniu, wyglądem przypominającym pralkę, pranie suszone jest strumieniem gorącego powietrza, które następnie przedostaje się do filtra i tam jest oczyszczane, albo wydostaje się bezpośrednio na zewnątrz. Cały proces trwa od godziny do dwóch.

Spośród wielu zalet użytkowania pralko-suszarki na uwagę zasługuje na pewno fakt, że możesz założyć swoje ulubione ubranie zaraz po jego wypraniu. Z mieszkania oraz podwórka znikną także porozwieszane sznurki do bielizny oraz rozkładane suszarki, które w zależności od wielkości potrafią zająć sporo miejsca. Dodatkowo pranie wysuszone za pomocą pralko-suszarki ładniej pachnie i nigdy nie zatęchnie, a odświeżenie rzeczy trwa zaledwie 2-3 godziny, co jest niezwykle istotne w przypadku np. nagłego wyjazdu.

Jedyną wadą tego przydatnego urządzenia jest fakt, że nie wszystkie tkaniny można suszyć w sposób mechaniczny. W pralko-suszarkach nie suszymy tkanin szczególnie delikatnych, np. koronkowych firanek, wełny, jedwabiu, tkanin z nitkami metalowymi, pończoch stylonowych, rzeczy o dużych wymiarach, np. koców, pierzyn, gdyż te w stanie mokrym mogą być zbyt ciężkie dla suszarek do użytku domowego oraz wyrobów zawierających gąbkę. Koszt eksploatacji suszarki na pranie w znacznym stopniu zależy od ilości wilgoci zawartej w suszonej bieliźnie. Im lepiej odwirowana w pralce, tym mniej kosztuje jej wysuszenie. Sprawdźcie nasze propozycje!

Bosch WVH 30542 EU

Bosch WVH 30542 EU

Pralko-suszarka z AirCondensation Technology i odświeżaniem - oszczędza wodę i energię, a kiedy tego potrzebujesz - odświeża pranie. Urządzenie posiada ekstremalnie energooszczędny i wyjątkowo cichy slinik indukcyjny, który jest też o wiele trwalszy niż zwykłe napędy. Dodatkowo dwa specjalne przyciski pozwalają zmniejszyć zużycie energii (do -50%) lub skrócić czas prania (do -65%). Można je włączyć do większości programów. Pojemność pralko-suszarki WVH 30542 EU wynosi 7 kg i jest ona ładowana od przodu. Sprawdź ofertę!

Electrolux EWF 1287 EMW

Electrolux EWF 1287 EMW

Inteligentny system OptiSense automatycznie dostosowuje ilość energii i wody zużywanej przez urządzenie do wielkości załadunku. Jej programy parowe umożliwiają delikatne usuwanie zagnieceń i niepożądanych zapachów, dzięki czemu w krótkim czasie wiele ubrań nadaje się do ponownego założenia. Pozostałe z nich jest znacznie łatwiej uprasować. Pojemność pralko-suszarki EWF 1287 EMW wynosi 8 kg i jest ona ładowana od przodu. Zobacz ofertę!

Electrolux EWS 11054 SDU

Electrolux EWS 11054 SDU

Dzięki systemowi Fuzzy Logic pralka kontroluje parametry prania takie, jak poziom wody, temperatura, obroty i obciążenie silnika oraz pobór wody. Funkcja TimeManager(R) umożliwia dostosowanie czasu prania do rozkładu zajęć w ciągu dnia. Komfort użytkowania podnosi również funkcja opóźnienia rozpoczęcia programu oraz program Mini, który umożliwia wypranie lekko zabrudzonej odzieży w ciągu zaledwie 20 minut. Pojemność pralko-suszarki EWS 11054 SDU wynosi 5 kg i jest ona ładowana od przodu. Zobacz ofertę!

Hotpoint Ariston AQD1070D 49 EU/B

Hotpoint Ariston AQD1070D 49 EU

Z tym modelem możesz wyprać i wysuszyć większą ilość odzieży oszczędzając przy tym prąd, wodę, środek piorący, a przede wszystkim czas. Ten model pralki otrzymał certyfikat od Woolmark - niezależnego światowego autorytetu w dziedzinie ochrony wełny. Oznacza to, że możesz w nim bezpiecznie prać wełniane rzeczy, które powinny być prane tylko ręcznie. Trójfazowy silnik Super Silent wyposażony został w system zawieszenia, który pochłania silniejsze drgania. Pojemność pralko-suszarki AQD1070D 49 EU/B wynosi 10 kg i jest ona ładowana od przodu. Zobacz ofertę!

Beko HTV 8733 XS0

Beko HTV 8733 XS0

Nowej generacji silnik inwerterowy zastosowany w pralkach Beko pozwala uzyskać najwyższą jakość prania przy optymalizacji kosztów pracy. Umożliwia szybki start i płynną zmianę prędkości obrotowej, dzięki czemu nawet programy szybkie są skuteczne i oszczędne. Nowy wzór bębna zapewnia ochronę delikatnych tkanin, które mogą gładko przemieszczać się w bębnie nad poziomem otworów odpływowych, dzięki czemu nie istnieje możliwość wyszarpnięcia tkaniny przez otwór podczas odwirowywania prania. Pojemność pralko-suszarki AQD1070D 49 EU/B wynosi 8 kg i jest ona ładowana od przodu. Zobacz ofertę!

LG F4J7FH1W

LG F4J7FH1W

To model, który jednorazowo może pomieścić 9 kg prania i 6 kg suszenia odzieży. Pralko-suszarka ładowana od przodu, wyposażona jest w wyświetlacz dotykowy LED oraz System 6 Motion. Zobacz ofertę!

Samsung WD80J5A10AW

Samsung WD80J5A10AW

To pralka, którą wyposażono w specjalny generator piany, równomiernie łączący ze sobą wodę, powietrze i środek piorący. Dzięki temu połączeniu powstaje aktywna piana, szybciej wnikająca w tkaniny i skuteczniejsza w usuwaniu zabrudzeń. Pojemność na pranie wynosi 8 kg, ładowana jest od przodu. Zobacz ofertę!

Indesit IWDE 7105 B

Indesit IWDE 7105 B

Sprzęt posiada funkcję Eco Time, pozwalającą na wypranie mniejszej ilości lekko zabrudzonych ubrań. Dzięki temu możesz zaoszczędzić wodę, prąd i oczywiście czas pracy pralki. Pojemność na pranie wynosi 7 kg, ładowana jest od przodu. Zobacz ofertę!

Amica AWDG7512CL

Amica AWDG7512CL

Model ten wykorzystuje technologię Aqua Ball, której celem jest zaoszczędzenie detergentu, a jego większa ilość pozwala na skuteczniejsze wypranie zabrudzonych tkanin. Pojemność na pranie wynosi 7 kg, ładowana jest od przodu. Zobacz ofertę!

Candy GVSW 496DWC-S

Candy GVSW 496DWC-S

Dzięki inteligentnym programom daje nieskończoną ilość możliwości obsługi. Personalizacja programów doskonale zadba o najbardziej wymagające tkaniny. Pojemność na pranie wynosi 9 kg, ładowana jest od przodu. Zobacz ofertę!

Komentarze
orbit31
13 marca 2018, 18:56
SAMSUNG ... zepsuje sie zaraz po gwarancji , Indesit zardzewieje jeszcze w trakcie , Bosh drogi , a reszty nie znam
0
nawiasanatalia
19 marca 2018, 14:17
Rozwiązanie całkiem fajne, jednak kiedy kupimy pralko-suszarkę musimy liczyć się z tym, że jeżeli jeden ze sprzętów się zepsuje to z drugiego nie będziemy mogli korzystać. Miałam taką sytuację np. Pan z Technikan.pl szybko załatwił sprawę i nie musiałam długo obejść się bez pralki.
0
Zaloguj się, by móc komentować