Marek Kowalski | 27 marca 2018, 13:24

Lodówki side-by-side nie rujnujące portfela - oto pięć najtańszych modeli

Lodówki side-by-side, czyli te olbrzymie, co najmniej dwudrzwiowe chłodziarko zamrażarki z otwieranymi na obie strony drzwiami uchodzą za sprzęt bardzo drogi. Czy tak jest w istocie? Owszem, na rynku można znaleźć modele kosztujące nawet grubo powyżej dziesięciu tysięcy złotych, ale dostępne są również takie, których cena oscyluje wokół kwoty, którą zapłacilibyśmy za nieco lepszą "zwykłą" lodówkę. Przyjrzeliśmy się najtańszym side-by-side na naszym rynku.

MPM 517-BS-12

MPM 517-BS-12

Najtańszą lodówką typu side-by-side (czyt. "sajd-baj-sajd") jest model polskiej marki MPM. Urządzenie to może stać się waszą własnością już za cenę poniżej 2400 zł. Co otrzymamy za tą kwotę? Przede wszystkim to, co oferują wszystkie lodówki tego typu: dużą pojemność. Komora chłodziarki w tej lodówce ma pojemność 345 litrów. Natomiast zamrażarka mieści 172 litry. Urządzenie w kolorze inox będzie ozdobą kuchni. Klasa energetyczna tej lodówki to A+, zgodnie z etykietą energetyczną urządzenie rocznie zużyje 402 kWh energii. Wewnątrz lodówka wyposażona jest w pięć półek (szklanych) po każdej ze stron (w chłodziarce i zamrażarce) oraz po jednym szufladowym pojemniku w obu komorach. Na drzwiach obu komór umieszczono po cztery balkoniki na mniejsze produkty. Jest to lodówka bezszronowa (No Frost). Elektroniczne sterowanie, oświetlenie LED, wyświetlacz LCD. Zdolność zamrażania, na przyzwoitym poziomie 10 kg/dobę. Czego nie ma? Kostkarki do lodu. Za taką cenę da się przeżyć. Sprawdź ofertę.

Hotpoint-Ariston E4D AAA B C

Hotpoint-Ariston E4D AAA B C

Kolejna lodówka w naszym zestawieniu jest trochę droższa od poprzedniej, ale to wciąż model dostępny za kwotę znacznie niższą od 3000 zł. W tym przypadku najbardziej wyróżniająca cecha tego modelu to design. Jeżeli ktoś ma kuchnię urządząną w ciemnych tonacjach, taka lodówka z pewnością będzie pasować. Pojemność chłodziarki w tym modelu to 292 litry, a zamrażarki 110 litrów. Jest to zatem model o zauważalnie mniejszej pojemności niż produkt MPM. Warto zwrócić uwagę, że choć lodówka jest pozycjonowana jako side-by-side, to tak naprawdę jest to lodówka typu french door. Czyli drzwi widoczne w górnej części odsłaniają nam szeroką, 70 centymetrową komorę chłodziarki. Zamrażarka umieszczona jest w dolnej części urządzenia. Lodówka ma klasę energetyczną A++ i rocznie zużyje 295 kWh energii, to znacznie mniej od poprzednika, ale pamiętajmy, że jest to również znacznie mniejsza lodówka. Sprawdź ofertę.

Haier HRF-450DS6

Haier HRF-450DS6

Trzecia najtańsza lodówka w Polsce to ciekawie zaprojektowany i estetycznie wykonany model chińskiego producenta, marki Haier. Model ten jest nieco większy od poprzednika, ale wciąż mniej pojemny od najtańszej lodówki side-by-side w tym zestawieniu. Komora chłodziarki w lodówce Haier pomieści 270 litrów, natomiast zamrażarka 177 litrów. Jest to lodówka klasy A+, a roczne zużycie energii przez to urządzenie - zgodnie z danymi z etykiety energetycznej - to 385 kWh. Podobnie jak poprzednie modele również w tym przypadku mamy do czynienia z lodówką No Frost, czyli nie wymagającą manualnego rozmrażania. Oświetlenie LED, zewnętrzny panel sterowania ciekawie wkomponowano pionowo w drzwi chłodziarki. Lodówka ta oferuje funkcje szybkiego chłodzenia i szybkiego zamrażania. Oferuje również oszczędzający energię tryb wakacyjny. Niestety, nie najlepiej z utrzymywaniem temperatury. W razie awarii zasilania lodówka zachowa warunki chłodnicze tylko przez 5 godzin. To mniej od poprzedników. Sprawdź ofertę.

Beko GN 163220 X

Beko GN 163220 X

Kolejna tania (jak na tę klasę) lodówka side-by-side to produkt marki Beko. Jest to jednocześnie najtańsza tego typu lodówka wyposażona w umieszczony na drzwiczkach dystrybutor wody (ale już nie lodu). Chłodziarka ma pojemnność 349 litrów, natomiast zamrażarka 190 litrów. Tym samym to pierwsza z dotychczas opisywanych tu lodówek, która ma większą sumaryczną pojemność niż najtańszy w ogóle model marki MPM. Lodówka Beko to produkt klasy energetycznej A+, rocznie sprzęt zużyje 484 kWh energii. Lodówka wykorzystuje autorską technologię bezszronową NeoFros, która - wg producenta - od zwykłego No Frost różni się rozdzieleniem obiegów powietrza w chłodziarce i zamrażarce. Zastanawia rozbieżność cen tej lodówki, można ją kupić już za ok. 2700 zł, ale są też sklepy oferujące ją za kwotę blisko 3500 zł. Sprawdź ofertę.

Samsung RS7527THCSP

Samsung RS7527THCSP

Piątą najtańszą lodówką side-by-side okazał się model koreańskiego producenta, bardzo popularnego w naszym kraju. Lodówka Samsunga jest najdroższą lodówką z tych najtańszych tego typu. Kosztuje ok. 3000 zł. Za tą kwotę otrzymujemy sprzęt o pojemmności komór odpowiednio: 355 litrów (chłodziarka) oraz 209 litrów (zamrażarka). Wyposażona w elektroniczny panel z wyświetlaczem LED lodówka jest produktem klasy energetycznej A+. Rocznie zużyje 399 kWh energii. Wyposażona jest w dozownik lodu (wewnętrzny), obie komory wyposażono w No Frost (praca bezszronowa). Lodówka wyposażona jest w pięć szklanych półek i dwie szuflady, z kolei w zamrażarce znajdziemy 4 półki i tyle samo szuflad. Na drzwiach chłodziarki i zamrażarki do dyspozycji użytkowników jest odpowiednio 5 i 4 balkoników. Sprawdź ofertę.

Komentarze
Zaloguj się, by móc komentować