Skąpiec.pl | 26 lutego 2018, 15:12

Kombiwary, czyli jak gotować szybciej? Oto najpopularniejsze modele tych urządzeń

Producenci sprzętu AGD starają się ułatwiać nam życie nowymi produktami. Są jednak takie urządzenia, które od wielu lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Mają bardzo prostą konstrukcję, kosztują niewiele ale efekty ich użytkowania są zauważalne. Opis ten, jak się pewnie domyślacie, dotyczy kombiwarów.

Kombiwary nazywane są przez niektórych halogen oven lub piecykami halogenowymi. Wszystkie te określenia pasują do jednego urządzenia, które składa się z dużej, zazwyczaj szklanej misy, oraz pokrywy z wiatrakiem, halogenami wytwarzającymi ciepło, oraz z pokrętłami do regulacji czasu pieczenia i temperatury. Kombiwary posiadają kilka istotnych zalet. Przede wszystkim przygotowywanie w nich potraw jest niemal trzykrotnie szybsze niż w tradycyjnym piekarniku. Po drugie możemy przygotowywać mięso i inne produkty bez użycia tłuszczu i do tego z większym aromatem, chrupkością i soczystością. Po trzecie oszczędzamy energię.

Poniżej przedstawiamy kilka najpopularniejszych modeli kombiwarów. Różnice między nimi są niewielkie, bo każdy z nich ma niemal identyczne funkcje. Mogą różnić się jedynie jakością użytych elementów lub ich spasowaniem, ale będą to szczegóły raczej niezauważalne dla zwykłego użytkownika.

Sencor SMH330

Sencor SMH330

Najpopularniejszym kombiwarem jest ten od firmy Sencor. Jak każdy model w tym zestawieniu posiada termoobieg, płynną regulację temperatury od 0-250°C, wyjmowaną szklaną misę o pojemności 12 litrów, pokrywkę ze składanym uchwytem, dwa uchwyty do przenoszenia misy, 60-minutowy timer oraz dwie diody kontrolne. Dodatkowo w zestawie znajdziemy niski ruszt, wysoki ruszt oraz szczypce, które ułatwią wyjmowanie jedzenia z misy. Kombiwar posiada funkcję Self-clean, która pomoże nam utrzymać urządzenie w czystości. To urządzenie kosztuje około 150 zł, ale czasami sklepy oferują dodatkowe zniżki. Sprawdź ofertę.

Manta MM537

Manta MM537

Drugi model pochodzi od firmy Manta. Wyróżnia się właściwie jednym, ale za to bardzo istotnym elementem. Do zestawu dołączony jest metalowy pierścień, który pozwala powiększyć misę z 12 do aż 17 litrów. Taki zabieg przyda się szczególnie przy pieczeniu większych produktów, np. kurczaka. Zakres temperatur producent podaje od 65 °C do 250 °C, a pokrętło timera obejmuje czas od 0 do 60 minut. W zestawie znajdziemy też oczywiście dwa ruszty. Sprawdź ofertę.

MPM MKO01

MPM MKO01

Na trzecim miejscu jest bliźniaczo podobne urządzenie, ale tym razem od firmy MPM. Jeśli wierzyć danym producenta, ten kombiwar oferuje jeszcze większą pojemność po zastosowaniu metalowego pierścienia - aż 19 litrów. Cały zestaw jest też nieco bardziej rozbudowany względem powyższych konkurentów. Tutaj oprócz standardowych dwóch rusztów dostajemy dodatkowo sito oraz szpilki do szaszłyków. Reszta funkcji i wygląd zewnętrzny są właściwie bez zmian. Sprawdź ofertę.

Sencor SMH331

Sencor SMH331

Czwarte miejsce należy do bezpośredniego brata kombiwaru z miejsca pierwszego. Jak widać nawet ich nazwy różnią się tylko jedną cyferką. W tym zestawie otrzymujemy więc dokładnie to samo, co przy zakupie SMH330, ale dodatkowo otrzymujemy możliwość powiększenia pojemności do 17 litrów. Zestaw powiększony kosztuje około 20-30 zł więcej niż zestaw podstawowy. Sprawdź ofertę.

Lauson AOC-101

Lauson AOC-101

Ostatnie, piąte miejsce zajmuje mniej znany producent Lauson ze swoim kombiwarem o niewiele mówiącej nazwie AOC-101. Jest to najdroższy model w naszym zestawieniu, bo kosztuje ponad 180 zł. Co ciekawe posiada on najmniejszą moc, bo jedynie 1300 W w stosunku do 1400 - 1450 W, które oferują modele na wyższych miejscach tego rankingu. Reszta funkcji pozostaje ta sama, również jego pojemność wynosi 12 litrów i można ją powiększyć o metalowy pierścień. Sprawdź ofertę.

 

Pozostałe oferty

Zachęcamy do przejrzenia reszty modeli z niezbyt obszernej oferty sklepów internetowych. Nie ma się co dziwić, że oferta ogranicza się do kilkunastu lub kilkudziesięciu modeli, skoro każdy z nich posiada niemal te same funkcje i to samo wzornictwo. Sprawdź całą ofertę. 

Jeśli jesteś zainteresowany powyższymi produktami, koniecznie sprawdź kody rabatowe, które przy robieniu zakupów pomogą ci zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt procent.

Komentarze
alicjaku
27 lutego 2018, 10:18
Nie polecam. Kupiłam juz jakis czas temu. Słabo przypieka długo trwa i jest nie przydatny. oddam za darmo
1
iirreennaa
27 lutego 2018, 22:49
dokładnie jak pisze alicjaku a do tego głośno chodzi. mam to już kilkanaście lat
0
barabarb
13 marca 2018, 18:00
urządzenie super a kurczak z kombiwara palce lizać
prosty w obsludze mozna nastawic i wyjsc z domu po przyjsciu danie gotowe mam już 2gi .od kilku lat korzystam.
0
k.grab
7 kwietnia 2018, 11:18
Nie polecam ! ja kupiłam już 3 ! bardzo szybko się psują i nikt nie jest w stanie ich naprawić !
0
Zaloguj się, by móc komentować