Marek Kowalski | 23 lutego 2018, 13:12

Jogurtownice - sposób na pyszności w domu. Oto 5 najpopularniejszych urządzeń

Jogurtownice to słowo, które z pewnością przewinęło Ci się przez uszy, ale czym właściwie są tak określane urządzenia? To świetny sposób na domowe, pyszne jogurty. Nie musisz już polegać tylko na przemysłowo produkowanych jogurtach dostępnych w sklepach. Zrób je sam, ze składników świeżych, zdrowych i przede wszystkim takich, jakie lubisz. Prezentujemy pięć najpopularniejszych jogurtownic poszukiwanych przez użytkowników serwisu Skąpiec.pl

Czym w ogóle jest jogurtownica i czy tego typu sprzęt może być nam przydatny w domu? Przede wszystkim, co oczywiste, o tego typu urządzeniach powinni pomyśleć przede wszystkim osoby, które po prostu lubią jogurt i są zainteresowane zdrową, samodzielnie przygotowywaną żywnością. Jogurtownice pozwalają przygotować zarówno naturalny jogurt, jak i ten z domieszką dodatków owocowych, czekoladowych czy innych.

Podstawową funkcją realizowaną przez jogurtownice jest utrzymanie odpowiedniej temperatury mleka odpowiednio wzbogaconego mieszankami niezbędnymi do przygotowania jogurtu. Chodzi o to, by temperatura była odpowiednia do namnażania się probiotycznych bakterii ukwaszających mleko. Jogurtownica, podobnie jak np. wypiekacz do chleba nie przygotuje gotowej potrawy bez odpowiednich składników.

Najprostsze jogurtownice swoją konstrukcją przypominają nieco termos (wewnątrz większego pojemnika mamy mniejszy), bardziej skomplikowane wyposażone są w podgrzewacze, mierniki temperatury itp. Podczas wybierania tego typu sprzętu powinniśmy zwracać również uwagę na pojemność. Jeżeli w domu jest tylko jeden miłośnik/czka jogurtów, wtedy wystarczą tanie, najmniejsze modele. Jednak gdy amatorów mlecznych pyszności jest więcej, warto zainwestować w bardziej pojemny model z kilkoma słoiczkami na jogurt. Poniżej przedstawiamy wam pięć najpopularniejszych modeli jogurtownic poszukiwanych przez użytkowników serwisu Skąpiec.

Ariete 621 Yogurella

Ariete 621

Najpopularniejszym wśród konsumentów przeszukujących bazę serwisu Skąpiec.pl jest model w zasadzie jednoosobowy. Co prawda pojemność tej jogurtownicy to ok. 1 litr, ale biorąc pod uwagę, że produkcja jogurtu wymaga czasu (bakterie potrzebują odpowiedniej temperatury - o którą zadba właśnie urządzenie - oraz właśnie kilku, ok. sześciu godzin), to 1 litr jest pojemnością w sam raz dla jednej osoby. Moc widocznej na powyższym zdjęciu jogurtownicy to 20 W. Wiele osób ceni ten model właśnie za to, że zamiast wielu mniejszych słoiczków mamy jeden pojemnik, w którym po otrzymaniu jogurtu można gotowy produkt podzielić według potrzeb na odpowiednią ilość porcji, a w sytuacji gdy gotowy jogurt chcemy schować do lodówki, wkładamy do niej jeden, a nie kilka pojemników. Nie bez znaczenia jest też fakt, że to najtańszy model w naszym zestawieniu.

Sprawdź najlepszą cenę lub wybierz gotową ofertę w sprawdzonym, bezpiecznym sklepie.

Ariete 85 Yogurella

Ariete 85 Yogurella

Na drugim miejscu ponownie sprzęt marki Ariete, ale znacząco różniący się od poprzednika, przede wszystkim w tym przypadku zamiast jednego pojemnika na jogurt mamy ich aż sześć. Każdy z małych pojemniczków mieści 200 ml jogurtu. Dodatkową, przydatną funkcją jest regulacja czasu działania urządzenia, dzięki czemu sprzęt nie wymaga już nadzoru człowieka (nie musimy pamiętać o wyłączeniu urządzenia, ale oczywiście nie należy zapomnieć o gotowych jogurtach). Moc tej jogurtownicy jest też o połowę niższa od poprzedniego modelu. Tutaj jest to 10 W.

Skorzystaj z najtańszej oferty na rynku!

Redmond RYM-M5401

Redmond RYM-M5401

Jogurtownica dla całej rodziny. Urządzenie wyposażono w aż osiem pojemniczków na jogurt (każdy z pojemników mieści 180 ml jogurtu). Jest to też urządzenie dysponujące największą jak do tej pory mocą: 50 W. Dzięki panelowi sterującemu z wyświetlaczem możemy ustawić dokładny czas przygotowania jogurtu. Dzięki odliczaniu wstecznemu wystarczy rzut oka by stwierdzić ile jeszcze czasu pozostało na uzyskanie pysznego jogurtu. Każdy z pojemników w zestawie z tą jogurtownicą jest wyposażony w zakrętkę z datownikiem, dzięki czemu możemy ściśle kontrolować jakość i świeżość przyrządzonych produktów mlecznych.

Skorzystaj z najtańszej oferty na rynku!

Severin JG3519

Severin JG3519

Jeżeli 8 pojemniczków to dla was zbyt mało, kolejne urządzenie na liście najpopularniejszych jogurtownic, produkt niemieckiej marki Severin to sprzęt wyposażony w aż 14 (tak, czternaście) pojemników o pojemności 150 ml każdy. Moc tej jogurtownicy to ok. 13 W. Wlewamy mleko, dodajemy zakwasy z bakteriami probiotycznymi, uruchamiamy sprzęt i po siedmiu godzinach mamy spory zapas jogurtu domowej roboty.

Sprawdź najlepszą cenę lub wybierz gotową ofertę w sprawdzonym, bezpiecznym sklepie.

Tefal YG657120

Tefal YG657120

Na piątym miejscu pod względem popularności jogurtownic uplasował się sprzęt najbardziej zaawansowany technicznie, a także najdroższy. Urządzenie wyposażono w sześć pojemników na jogurt (lub inne przetwory z mleka kwaszonego bakteriami probiotycznymi). Sprzęt oferuje wbudowane trzy programy automatyczne, co ułatwia przyrządzanie nie tylko jogurtów (8 godzin), ale również deserów serowych (12 godzin), czy szybkich deserów mlecznych (30 minut). Większa funkcjonalność od innych urządzeń na tej liście przekłada się jednak również na wyższą cenę.

Wybierz najtańszą ofertę na rynku!

 

Komentarze
Zaloguj się, by móc komentować