Marek Cekaw | 21 lipca 2018, 08:30

Reloop HiFi TURN 5: stylowy gramofon dla wymagających

Marka Reloop HiFi wprowadziła na brytyjski rynek swój najnowszy model gramofonu, zaprojektowanego dla wymagających użytkowników. Produkt nazywa się TURN 5 i oferowany jest w cenie 550 funtów.

TURN 5 to sprzęt z nieco wyższej półki, skierowany do użytkownika o konkretnie sprecyzowanych potrzebach. Producent zadbał o elegancką stylistykę, choć minimalistyczną stylistykę gramofonu, podkreślają przez czarny kolor wykończenia, który przełamano złotymi detalami.

Metalowa konstrukcja gramofonu jest odpowiednio ciężka, by zapobiegać wstrząsom, a dodatkowo absorbują je specjalnie zaprojektowane stopki. Zastosowano także gumową podstawę, która dodatkowo ogranicza niepożądany rezonans. Mechanizm gramofonu kontrolowany jest przez kwarcowy zegar, natomiast silnik z bezpośrednim napędem umożliwia odtwarzanie płyty z prędkością 33,3, 45 lub 78 RPM. Zastosowano tu również wkładkę z igłą Ortofon 2M Red, zaś ramię w kształcie litery S ma zdejmowaną pokrywę głowicy w celu łatwiejszej wymiany wkładki.

Na brytyjskim rynku TURN 5 kosztuje 550 funtów. Jeśli jednak ktoś dysponuje mniejszym budżetem, może zainteresować się nieco starszym modelem TURN 3, wprowadzonym na rynek w 2016 roku. Ten gramofon oferowany jest w cenie 389 funtów.

Reloop HiFi TURN 5 1

Źródło: Whathifi.com

Komentarze
Zaloguj się, by móc komentować