Marek Cekaw | 17 lipca 2018, 08:17

OVAL 2.0: inteligentny sensor domowy

Aby inteligentny dom mógł poprawnie funkcjonować, musi wiedzieć się w nim dzieje. Potrzebne są więc czujniki środowiskowe, które będą monitorować ruch, temperaturę, wilgotność, oświetlenie i wodę. Takim czujnikiem jest OVAL 2.0.

Jest to kolejna już generacja domowego sensora, który zapewnia pełniejszą kontrolę nad tym co się w naszym domu dzieje. Urządzenie ma bardzo szeroką funkcjonalność, gdyż może nie tylko pełnić rolę systemu alarmowego, ale również chronić nasz dom przed pożarem lub zalaniem z powodu pękniętych rur.

Niewielkie urządzenie potrafi wykrywać ruch, zmiany temperatury, wilgotności, natężenia światła, a także wodę. W przypadku zarejestrowania niepożądanej aktywności, natychmiast wysyła na smartfona powiadomienie, wskazujące, że może się dziać coś niedobrego.

W porównaniu do poprzedniej generacji, nowy sensor został całkowicie przebudowany. Może teraz komunikować się z domowym sprzętem, a także współpracuje z Alexą i Google Assistant, jak również wspiera IFTTT. Dzięki możliwości komunikacji z innym sprzętem, zapewnia nam automatyzację działań, np. gdy słońce zacznie świecić nam w okna zaciągnie żaluzje, zapali oświetlenie po zmroku itp.

Sensory komunikują się ze specjalną bramką, a ich zasięg wynosi 45 m. Oczywiście można go przedłużyć, wzbogacając system o kolejne bramki, obsługujące np. piwnicę lub piętro naszego domu.

Produkt ma pojawić się w sprzedaży jesienią tego roku.

OVAL home smart sensor1

Źródło: Coolest-gadgets.com

Komentarze
Zaloguj się, by móc komentować