Marek Cekaw | 19 lipca 2018, 09:02

GE Smart Countertop Microwave: mikrofalówka z Alexą

Firma GE Appliance zaprezentowała nowy model inteligentnej kuchenki mikrofalowej. Produkt o nazwie Smart Countertop Microwave, został zintegrowany z cyfrowym asystentem Alexą oraz wzbogacony o firmowy system Scan-to-Cook.

Głosowi asystenci w sprzęcie AGD, nie są niczym nowym i wiele urządzeń posiada ich na wyposażeniu, umożliwiając kontrolowanie sprzętu za pomocą komend głosowych. Teraz będzie można w ten sam sposób sterować również kuchenką mikrofalową firmy GE. Znany producent domowego sprzętu, zapowiedział bowiem nowy model o nazwie Smart Countertop Microwave.

Jest to kuchenka przeznaczona do pracy na blacie, która dodatkowo dysponuje firmowym systemem Scan-to-Cook. Jest to nowoczesne rozwiązanie wykorzystujące do gotowania dedykowaną aplikację na smartfony. Identyfikuje ona paczkowaną żywność, a następnie samodzielnie dobiera parametry pracy kuchenki. Aplikacja ma w pamięci ponad 3000 posiłków, znacznie ułatwiając ich przygotowanie oraz skracając czas gotowania.

GE Smart Countertop Microwave1

Kuchenka nie posiada wbudowanego asystenta, ale współpracuje z nim, jeśli sparujemy ją z głośnikiem Amazon Echo. Przy pomocy komend głosowych możemy więc ustawić czas gotowania, przedłużyć go w razie potrzeby, zmienić poziom mocy, a także zatrzymać pracę kuchenki.

GE Smart Countertop Microwave2

Sama kuchenka ma moc 900 W i obudowę wykonaną ze stali nierdzewnej. Wyposażono ją także w sensor do podgrzewania, automatycznie obierający ustawienia do siedmiu rodzajów posiłków. Sprzęt jest już dostępny w sprzedaży na rynku amerykańskim, gdzie kosztuje 139 dolarów.

Źródło: Slashgear.com

Komentarze
Zaloguj się, by móc komentować