Marek Cekaw | 20 lipca 2018, 08:36

Fujifilm XF10: niewielki kompakt z funkcją nagrywania 4K

Osoby poszukujące kompaktowego aparatu, który pozwoli wykonać zdjęcia oraz nagrać filmy z wakacji, a przy tym nie zajmie dużo miejsca w bagażu, mogą zainteresować się modelem Fujifilm XF10. Nowy aparat pojawi się w sprzedaży już w sierpniu.

Fujifilm XF10 to sprzęt skierowany do osób, które uwielbiają robić zdjęcia w podróży, ale nie chcą zabierać ze sobą dużego i ciężkiego aparatu z dodatkowymi obiektywami. Ten model ma rozmiary idealne, by mógł zmieścić się w torebce lub plecaku, a równocześnie dysponuje wyposażeniem zapewniającym przyzwoitą jakość zdjęć.

Aparat dysponuje 24 MP sensorem APS-C, połączony na stałe z soczewką 18.5mm f/2.8. Umożliwia to wykonywanie nie tylko niezłych zdjęć, ale też nagrywanie filmów w 4K. Niestety w przypadku tej rozdzielczości, można uzyskać jedynie 15 kl/s. W rozdzielczości Full HD można natomiast osiągnąć przyzwoite 60 kl/s. Sterowanie obsługą sprzętu, nie jest jednak najwygodniejsze, gdyż brakuje standardowego pokrętła, zaś 3-calowy wyświetlacz nie jest już wychylany.

Fujifilm XF10

Użytkownik ma natomiast do dyspozycji sporo różnych trybów pracy sprzętu, np. tryb zdjęć imitujący klasyczny format ramki do Instagramu, a także specjalne filtry pozwalające zwiększyć nasycenie kolorów oraz jasność zdjęcia w jego centralnym punkcie. Jest także filtr monochromatyczny, umożliwiający wykonywanie zdjęć czarno-białych. W sprzęcie nie brakuje oczywiście Bluetooth 4.1, umożliwiającym przesyłanie zdjęć do smartfona.

Aparat do sprzedaży trafi w sierpniu i będzie kosztował 500 dolarów.

Źródło: Ubergizmo.com

Komentarze
Zaloguj się, by móc komentować