Marek Cekaw | 20 lipca 2018, 08:36

Brava: inteligentny piekarnik skróci czas gotowania

Thomas Cheng i John Pleasants, to dwaj wynalazcy którzy postanowili ulżyć wszystkim osobom oddelegowanym do przygotowania posiłków dla rodziny. Skonstruowali bowiem inteligentny piekarnik Brava, który jest nie tylko zaawansowany technologicznie, ale też pozwala skrócić czas przygotowywania jedzenia.

Brava Pure Light Oven, to produkt wykorzystujący do pracy światło, a konkretnie mówiąc podczerwień. Thomas Cheng przez ostatnich kilka lat udoskonalał tę technologię w swym garażu i uznał, że jest już na tyle dopracowana, iż można ją zastosować w sprzęcie kuchennym. Stworzył więc piekarnik naszpikowany nowoczesną technologią oraz sensorami, który potrafi przygotować posiłek w kilka minut.

Urządzenie wyposażono w sześć wysokospecjalizowanych żarówek umieszczonych na górze oraz na dole, których praca kontrolowana jest kilka tysięcy razy na sekundę. Dzięki temu może idealnie dostroić długość fali światła emitowanego przez żarówki. Fala o większej długości wnika bowiem w głąb posiłku, natomiast krótsza podgrzewa jego zewnętrzną część. Dzięki temu ciepło jest równomiernie rozprowadzane po całym posiłku, co pozwala przy okazji znacznie skrócić czas gotowania w porównaniu do standardowych piekarników.

Dodatkowo sprzęt może bardzo precyzyjnie monitorować temperaturę posiłku, za pomocą zaawansowanego termometru wbudowanego w urządzenie. Sensor o nazwie TempSensor, ma pięć punktów detekcji, co pozwala uniknąć niedopieczonych lub mocno przesuszonych mięs oraz ryb.

Brava Pure Light Oven w sprzedaży pojawi się już w listopadzie i kosztować ma około 500 dolarów.

Brava Oven

Źródło: Brava.com

Komentarze
Zaloguj się, by móc komentować